Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńska szkoła doceniona w ogólnopolskim rankingu. "Nie spoczywamy na laurach"

 1 dodane: 13:05, 16/01/16

tagi:

Wielkie wyróżnienie dla oruńskiej szkoły - w ogólnopolskim rankingu "Perspektywy" istniejące tutaj technikum otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły 2016". - Nasza placówka wyróżnia się w całym Gdańsku, ale nie zamierzamy spoczywać na laurach - mówi nam dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

Oruńska szkoła doceniona w ogólnopolskim rankingu.
Oruńska szkoła doceniona w ogólnopolskim rankingu.
Fot. fanpejdż CKZiU nr 2

Fotografia 1 z 1

336 uczniów, budynki po dwóch stronach ulicy, nowoczesne laboratoria, ciągłe modernizacje i kolejne remonty - położone na ulicy Smoleńskiej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 ma się czym chwalić i teraz zostało docenione po raz kolejny.

"Srebrna Szkoła" wędruje do oruńskiej placówki

- W rankingu "Perspektywy" Technikum Nr 8 wchodzące w skład CKZiU Nr 2 otrzymało tytuł "Srebrnej Szkoły 2016"  - mówi nam Barbara Mizerska, dyrektora CKZiU nr 2.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw to ważna informacja i to nie tylko dla samych szkół, ale także uczniów, którzy planują swoją dalszą edukację.

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2016” przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym, które w ogólnopolskim Rankingu Liceów 2016 zajęły miejsca: 101-300, a w ogólnopolskim Rankingu Techników 2016 zajęły miejsca: 101-200.

"Mamy świetną zdawalność"

- W rankingu techników zajęliśmy w Polsce 159 miejsce. Z kolei w Gdańsku jesteśmy w tym względzie najlepszą szkołą, w województwie pomorskim zajmujemy 9 miejsce a w rankingu maturalnym techników 2016 - chwali się Mizerska.

- Mamy świetną zdawalność w zawodzie technik technologii żywności, co przełożyło się na czwartą pozycję w Polsce w rankingu egzaminów zawodowych 2016 - dopowiada nasza rozmówczyni.

Cały ranking Perpsektyw znajdziesz TUTAJ.

Warto dodać, że w Trójmieście największy sukces zanotowało III III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, które w rankingu Perspektyw zajęło 6. miejsce. Pierwszy reprezentant Gdańska jest dopiero na 43 miejscu.

Plany i pieniądze już są

Dyrektorka CKZiU nr 2 w Gdańsku cieszy się z wysokiego wyniku, ale zapewnia, że jej placówka nie zamierza spoczywać na laurach.

- Organizujemy wiele dodatkowych zajęć dla uczniów, stale pogłębiamy współpracę z pracodawcami, nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w imprezach społecznych.

Placówka ma też pieniądze na dalszy rozwój. Z wstępnych informacji wynika, że oruńska placówka będzie finansowana dodatkowo z unijnych środków na latach 2014-2020. Z tych środków doposażane będą pracownie technologiczne i chemiczne.

- Wygraliśmy również projekt Erasmus+ na ponad 550 tysięcy złotych. W 2016-17 nasi uczniowie będą wyjeżdżać na staże do Niemiec - mówi nam Mizerska.

Będą nowe kierunki? Na pewno remonty i basen

Jak się dowiedzieliśmy, dyrekcja szkoła chce w przyszłym roku szkolnym uruchomić tutaj również nowe kierunki - między innymi w zawodzie wędliniarz i w zawodzie operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

W szkole planowane są remonty - modernizowany jest między innymi internat.

Placówka na Smoleńskiej liczy również na obiecany przez prezydenta Adamowicza basen.

Galeria artykułu

Oruńska szkoła doceniona w ogólnopolskim rankingu. "Nie spoczywamy na laurach"

Oruńska szkoła...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.53.*

11:59, 17/01/16

Nie łudźcie się, że po technikum będziecie pracować za więcej niż 2 tysiące

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.68.*

02:13, 17/01/16

Wszystkim uczniom którzy chcą isć na piekarza ! nie polecam to co mówią na temat piekarnictwa to gówno prawda skończyłem szkołe tą w zeszłym roku 2015 zero zainteresowania zero konkursów tylko i wyłącznie by ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.71.176.*

19:23, 16/01/16

Nie ma co się dziwić że mamy tak wysoką zdawalność na Techniku Technologii Żywności jeśli uczy nas Pani Renata, na prawdę potrafi wyuczyć nawet największego obiboka. Pozdrawiam :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.130.*

15:38, 16/01/16

Fajnie, ale jesteśmy tylko na 159 miejscu w Polsce Dobrze byłoby załapać się w pierwszej dziesiątce - wtedy to byłby SUKCES

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA