Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Południe Gdańska połączone z PKMką. Będą mniejsze korki?

 1 dodane: 14:37, 23/01/16

tagi:

Dla mieszkańców Ujeściska, czy Zakoniczyna to dobra wiadomość - od dzisiaj dwie linie autobusowe "zepną" południowy Gdańsk z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Jasień. Czy nowe połączenie zmniejszy w jakimś stopniu korki w tej części miasta?

Południe Gdańska połączone z PKMką. Będą mniejsze korki?
Południe Gdańska połączone z PKMką. Będą mniejsze
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Południe Gdańska zyskało nową opcję, jeżeli chodzi o komunikację. Jedna linia będzie dojedżać do przystanku PKMki, druga też pojedzie inaczej.

Jest to możliwe za sprawą zakończenia przebudowy ulicy Guderskiego oraz postawieniem mostu Potokiem Kozackim.

Jak informują przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, autobusy linii 155 pojadą na wydłużonej trasie z dotychczasowej pętli Jaworzniaków do Jasienia PKM. Przystanki to: Łostowice Świętokrzyska – Świętokrzyska – Guderskiego – Czermińskiego – Przywidzka – Jabłoniowa – Leszczynowa – Kartuska – Gronostajowa – Jasień PKM.

- Z uwagi na uruchomienie nowej wydłużonej trasy linii 155, tzw. "zajazdy" linii szkolnej 574 do Rębowa (ul. Czermińskiego), zostaną zawieszone - informują urzędnicy.

Inaczej pojada również autobusy linii 156, której trasa zostanie wydłużona z Rębowa przez nowy most nad Potokiem Kozackim aż do krańca Jaworzniaków: Siedlce – Kartuska – Łostowicka – Havla – Łódzka – Warszawska – Piotrowska – Warszawska - Jabłoniowa – Przywidzka – Czermińskiego – Guderskiego – Jaworzniaków.

Z przystanku PKM Jasień mieszkańcy południowych rubieży mają opcję podróży do Wrzeszcza, lub portu lotniczego. I mogą to zrobić na jednym bilecie (24, lub 72-godzinnym, albo metropolitalnym). Czy nowe połączenie zmniejszy w jakimś stopniu korki na południu Gdańska? Czy nagle więcej osób będzie decydować się na miejską komunikację?

Pomorska Kolej Metropolitalna [INFORMACJE]

Pomorska Kolej Metropolitarna, to nowa linia kolejowa, którra połączyła Wrzeszcz, Matarnię, Rębiechowo i Osowę. Ma usprawnić komunikację w mieście i ułatwić dojazd do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Na budowę i otwarcie Pomorskiej Kolei Metropolitarnej wydano ponad 1 miliard złotych, w czym około 618 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Jest to największa tego typu inwestycja na Pomorzu, a także pierwsza od 40 lat zbudowana od zera linia kolejowa w Polsce.

Budowa trwała od maja 2013 roku. Nowa linia kolejowa liczy sobie około 18 kilometrów i łączy Wrzeszcz z lotniskiem w Gdańsku. Jedzie też dalej, na Kaszuby. Cały przejazd trasą trwa około 24 minut. Przewoźnikiem na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest spółka PKP SKM w Trójmieście.

Galeria artykułu

Południe Gdańska połączone z PKMką. Będą mniejsze korki?

Południe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.146.133.*

13:24, 14/02/16

Może się nie znam na geografii, ale myślałam że to Orunia i Lipce są na południu Gdańska. Chyba że te dzielnice już są odrębnymi miejscowościami, a ja coś przegapiłam.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.188.240.*

12:46, 25/01/16

Czy odkorkuje? Czas pokaże...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

21:48, 24/01/16

Ta linia powinna zostać skierowana na Gościnną, 113 do zlikwidowania i tak oto by miasto stworzyło nowy ciąg omijający Gdańsk (Główny) z Pruszcza. Orunia i Pruszcz zyskaliby super połączenie z Kokoszami, a tak ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

19:46, 23/01/16

Ciekawe z czym Orunia będzie \"zpięta\". Jak do tej pory przez Orunie przechodzi cały prawie ruch szynowy a Orunia i jej mieszkańcy nie mogą korzystać z tego dobrodziejstwa! SKM kilka razy na dobę? Kto wie ile ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA