Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Od jutra w centrum Gdańska wyłączają pasy z ruchu. Kilka miesięcy "nowych zasad"

 3 dodane: 14:22, 25/01/16

tagi:

Wielkie utrudnienia dla kierowców w Gdańsku - od jutra wyłączone z ruchu zostaną pasy ruchu w rejonie ulic Okopowej i Armii Krajowej. Zmiany będą obowiązywać przez kilka miesięcy. Trudniej będzie się dostać na Orunię, do Pruszcza Gdańskiego, ale też na przykład na Chełm.

Organiacja ruchu w kierunku Armii Krajowej
Organiacja ruchu w kierunku Armii Krajowej
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 3

- W związku z przygotowaniami do budowy nowych wiaduktów robotnicy muszą zająć część pasów drogowych w ciągu al. Armii Krajowej i ul. Okopowej - tłumaczą urzędnicy.

Zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone od jutra.

- Ruch na obecnych wiaduktach, którymi biegnie al. Armii Krajowej, będzie zwężony o jeden pas w każdą stronę, ale wyłącznie w nocy, tylko w godz. 23:30 - 5:00. Natomiast przejazd ulicą Okopową pod al. Armii Krajowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego zostanie zwężony do jednego pasa - precyzują drogowcy.

Urzędnicy zapewniają, że wprowadzane zmiany nie będą miały żadnego wpływu na ruch pieszy w tym rejonie.

Co się zmieni? Sprawdź na zdjęciach!

Na zdjęciach do niniejszego artykułu widać dokładnie, co się zmieni. Kierowcy, którzy z Armii Krajowej będą chcieli skręcić w Trakt św. Wojciecha będą mieli utrudnione zadanie. Tak samo kierowcy, którzy będą skręcać w Armii Krajowej (w stronę Chełmu) będą mieli tylko jeden pas do jazdy - to z pewnością spotęguje korki w centrum miasta.

Pozostaje jeszcze pytanie, jak długo w centrum Gdańska będą obowiązywać nowe zasady?

Do kiedy planowane są utrudnienia?

- Zmiana organizacji ruchu w al. Armii Krajowej będzie najprawdopodobniej obowiązywać do połowy roku, natomiast na ul. Okopowej prawdopodobnie do końca wakacji - mówią urzędnicy.

A wszystko dzieje się przez... Forum Gdańsk

Tak duże utrudnienia to efekt kolejnych prac przy powstającym w centrum miasta Forum Gdańsk.

- Zmiany organizacji ruchu są konieczne, ponieważ budujemy nowe wiadukty, dzięki którym w tym miejscu powstanie węzeł przesiadkowy integrujący komunikację autobusową, tramwajową i kolejową. Ruch samochodowy ul. Okopową w kierunku Pruszcza Gdańskiego na szczęście nie jest bardzo intensywny, natomiast w al. Armii Krajowej, która jest jedną z głównych arterii w mieście, będziemy zwężać jezdnię tylko nocami, tak aby przez cały dzień kierowcy mogli korzystać ze wszystkich pasów – tłumaczy Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco, generalnego wykonawcy infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.

Forum Gdańsk [INFORMACJE]

Forum Gdańsk to inwestycja, która obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół Targu Siennego i Targu Rakowego. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście.

Galeria artykułu

Organiacja ruchu w kierunku Armii Krajowej

Organiacja...

Organizacja ruchu - przejazd tunelem

Organizacja...

Organizacja ruchu - przejazd tunelem

Organizacja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

79.186.30.*

08:29, 28/01/16

to skoro tam będzie węzeł przesiadkowy to może trochę zluzować dworzec główny, a nie pchać tam wszystkie tramwaje i autobusy. Końcowy przystanek SKM powinien już być dawno w Pruszczu albo nawet w Tczewie a nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

21:27, 27/01/16

Wszystko miało być i zawsze się zmienia na cos innego, zawsze wychodzi ni pies, ni wydra? Orunia nic na tym nie zyskuje! Miasto nie robi nic dla takich dzielnic jak nasza! Ciekawe jak się maja te przystanki ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.132.*

14:19, 26/01/16

Jak by było z głową to pewnie by nie było problemu, trzeba by nieco wydłużyć światła w kierunku Pruszcza na skrzyżowaniu z Toruńską i Zaroślakiem i będzie hulać. Jak zostaną stare ustawienia to będą korki ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.229.175.*

00:45, 26/01/16

NIE MIAŁO TO BYĆ CZASEM FORUM RADUNIA? NATOMIAST PRZYSTANEK SKM GDAŃSK ŚRÓDMIEŚCIE POWINIEN MIEĆ NAZWĘ BISKUPIA GÓRA

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA