Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Więcej pieniędzy w tegorocznym budżecie obywatelskim. Ile "zyskały" Orunia, Olszynka i Ujeścisko?

 1 dodane: 17:08, 01/02/16

tagi:

Najwięcej pieniędzy dla Chełmu, najmniej dla Letnicy - wiemy, ile mieszkańcy każdej z dzielnic Gdańska będą mieli "do wydania" w tegorocznym budżecie obywatelskim. Jak na tym tle wypada Orunia, Olszynka i południowe dzielnice Gdańska?

 Więcej pieniędzy w tegorocznym budżecie obywatelskim. Ile
Więcej pieniędzy w tegorocznym budżecie
Fot. Piotr Borawski

Fotografia 1 z 1

Informacje opublikował Piotr Borawski, radny miasta, który od lat zajmował się kwestią budżetu obywatelskiego w Gdańsku.

- Dzięki powiększeniu budżetu do 12,5 mln kwota przeznaczona na dzielnice wzrośnie do 10 milionów, a 2,5 mln będzie w puli projektów ogólnomiejskich - informuje Borawski.

I przedstawia też "prawdopodobny podział środków" w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Każda z dzielnic ma inne pieniądze. Suma zależy m.in. od liczby mieszkańców danej dzielnicy. Im więcej mieszkańców w dzielnicy, tym oczywiście większa kwota w Budżecie Obywatelskim.

Najwięcej pieniędzy w tegorocznym budżecie obywatelskim przypada na Chełm (888 tysięcy złotych), najmniej na Letnicę - 109 tysięcy złotych.

Orunia-Św. Wojciech-Lipce ma otrzymać w budżecie obywatelskim 327 tysięcy złotych (w 2015 roku była to kwota - 291 tys. złotych), Ujeścisko-Łostowice - 453 tysięcy złotych (2015 - 383 tysiące złotych), Olszynka - 139 tysięcy złotych (2015 - 122 tysiące złotych).

Sumy dla wszystkich dzielnic widać na zdjęciu, dołączonym do niniejszego artykułu.

Jak co roku, za kilka miesięcy ruszy procedura zgłaszania wniosków do budżetu obywatelskiego. A później najlepsze z nich zostaną wybrane w głosowaniu.

W zeszłym roku mieszkańcy Oruni i Ujeściska-Łostowic wybrali następujące propozycje.

Jakie projekty zostaną zgłoszone w tym roku? Macie już pomysły, co powinno znaleźć się w tegorocznym budżecie obywatelskim?

Galeria artykułu

 Więcej pieniędzy w tegorocznym budżecie obywatelskim. Ile "zyskały" Orunia, Olszynka i Ujeścisko?

Więcej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA