Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa - ściema, czy dobry pomysł? Policjanci w roli ankieterów

 1 dodane: 18:24, 11/02/16

tagi:

W całym kraju policjanci tworzą tak zwane mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Wczoraj funkcjonariusze dotarli także na Orunię. Zapytali radnych dzielnicy o niebezpieczne miejsca w dzielnicy. Co usłyszeli?

 Mapa zagrożeń bezpieczeństwa - ściema, czy dobry pomysł? Policjanci w roli ankieterów
Mapa zagrożeń bezpieczeństwa - ściema, czy dobry
Fot. By Polska Zielona Sieć - http://www.flickr.com/photos/zielonasiec/3770648852/, CC BY 2.0, https://co

Fotografia 1 z 1

- W całej Polsce odbywają się konsultacje, spotkania i debaty dotyczące mapy zagrożeń bezpieczeństwa. To przedsięwzięcie stanowi priorytet, zarówno Komendanta Głównego Policji, jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji - informują policjanci.

Taka mapa tworzona jest również w Gdańsku. Będzie można z niej wyczytać, w jakich rejonach miasta (według statystyk i informacji mieszkańców) jest bezpiecznie, a w jakich nie do końca.

Mapę tworzą policjanci, ale nie tylko oni. Funkcjonariusze pytają także mieszkańców, a zgłoszone uwagi są brane pod uwagę przy tworzeniu takiej mapy.

Policjanci: Potrzebujemy informacji od mieszkańców

Wczoraj policjanci pojawili się na Oruni, gdzie spotkali się z tutejszą radą dzielnicy. - Potrzebujemy od Państwa informacji, gdzie na Oruni jest niebezpiecznie i jakiego rodzaju są to zagrożenia - tłumaczyli funkcjonariusze. - Taka wiedza przyda nam się przy tworzeniu mapy zagrożeń. Ale nie tylko. Jest szansa na więcej patroli w miejscach, które zostaną wskazane - dodawali.

W tym rejonie jest za mało policjantów

Jednak statystyki są nieubłagane. W Komisariacie numer 1 (Platynowa), który odpowiada za bezpieczeństwo w południowych dzielnicach Gdańska (ale też między innymi Oruni) pracuje nieco ponad 100 policjantów. A na terenie "Jedynki" mieszka blisko 140 tysięcy ludzi. Nie jest tajemnicą, że w tym rejonie Gdańska policjantów jest po prostu zbyt mało.

Czy jest to mapa zagrożeń, czy mapa wstydu dla policji?

- Czy taka mapa zagrożeń to nie mapa wstydu dla policji? Państwo rzeczywiście muszą pytać mieszkańców, gdzie jest w Gdańsku niebezpiecznie? Dzielnicowi nie mają takiej wiedzy? - dopytywałem wczoraj. - W żadnym wypadku nie jest to wstyd, potrzebujemy informacji od mieszkańców - usłyszałem.

Warto jednak dodać, że w ostatnich latach radni dzielnicowi z Oruni (ale też inni mieszkańcy) zgłaszali już policjantom "niebezpieczne miejsca" w ich dzielnicy. Co policja zrobiła z taką wiedzą? Czy na Oruni zrobiło się bezpieczniej? - Nie możemy wszystkiego, nie możemy być wszędzie - po spotkaniu mówił jeden z policjantów.

Podczas wczorajszej dyskusji z radnymi mundurowi nie potrafili jednak wyjaśnić, kto i w jaki sposób będzie weryfikował zgłaszane na konsultacjach informacje. Teoretycznie może się przecież zdarzyć, że mieszkańcy wymienią wszystkie ulice w danej dzielnicy jako potencjalnie niebezpieczne. Co wtedy? Kto to będzie sprawdzał? Cała dzielnica zostanie uznana za niebezpieczne miejsce? - próbowałem się dowiedzieć.

- Uwagi będą uwzględnione - wymijająco tłumaczyli funkcjonariusze.

Gdzie na Oruni jest niebezpiecznie? Głos mają radni

A wczoraj na Oruni radni dzielnicowi zgłosili swoje uwagi do mapy bezpieczeństwa Gdańska. Jakie adresy wskazali?

Wśród miejsc, które zdaniem radnych dzielnicowych wymagają większej uwagi policjantów znalazły się: cztery tunele kolejowe na Oruni, ulica Rejtana, nieopodal sklepu monopolowego (radni zgłaszali, że problemem są tam pijący alkohol i czasem agresywni ludzie), Związkowa 6 i 7 (nocne zakłócanie porządku), Gościnna - ławki koło przychodni i tyły Gościnnej Przystani (zakłócanie porządku), Plac Oruński (spożywanie alkoholu), Przy Torze, Serbska, Św. Wojciech, nieopodal wjazdu na ulice Stromą, Lipce, sklep w okolicy Niegowskiej (zakłócanie porządku), schody przy Granitowej (picie alkoholu, zakłócanie porządku), Park Schopenhauera, Park Oruński i ulica Ubocze 24.

Radni wskazali również na drogowe kwestie - ich zdaniem na Smętnej, Żuławskiej, Równej kierowcy notorycznie przekraczają prędkość.

Waszym zdaniem to dobra lista? Czy radni dzielnicowi podali zbyt dużo miejsc, czy za mało?

Jak informowali wczoraj policjanci, mapa zagrożeń może być gotowa jeszcze w lutym. Będzie dostępna na policyjnych stronach.

Galeria artykułu

 Mapa zagrożeń bezpieczeństwa - ściema, czy dobry pomysł? Policjanci w roli ankieterów

Mapa zagrożeń...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (19)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.72.*

12:04, 23/02/16

Boli to cię prawdopodobnie myślenie. Usunięte zostały komentarze obrażające konkretnych ludzi i to jest właściwe. A tak między nami, zgadzam się z panem Kolesińskim ,choć osobiście nie wiem co to za gość, jeżeli ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

17:20, 18/02/16

NIBY WOLNOŚĆ SŁOWA JEST HAHAAA ALE NIE NA TYM PORTALU... TUTAJ NIE WYGODNE KOMENTARZE SIĘ KASU - PRAWDA BOLI WIDAĆ!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.149.*

18:03, 15/02/16

Zapraszam na dyskusję o pracy Rady Dzielnicy i zgłaszanie wniosków w każdą środę 17-18 w Gościnnej Przystani ul. Gościnna 14. Wojciech Kolesiński

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

17:20, 15/02/16

65* a skąd wiesz co robią? Pozjadałeś wszystkie rozumy czy tylko się mądrzysz w sieci? Liczę że robisz na skalę Dzielnicy więcej niż Radni Dzielnicy, ba a może nawet więcej niż Radni Miasta.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.25.*

16:22, 15/02/16

A przewodniczaca zarządu zachowuje sie jak by wszystkie rozumy pozjadała !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.25.*

16:10, 15/02/16

Moze rada wkoncu zajmie sie poważnymi sprawami Oruni a nie glupotami bo jak narazie nic ciekawego dla osiedla nie robia !!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.30.*

09:03, 15/02/16

Haha to jest aż śmieszne co tu ten osioł pisze :) kto kogo zaczepia ? Zawsze każdemu sie kłaniają i nikogo nie zaczepiają. W dupach wam sie poprzewracało? Więcej głupot wymyślić sie nie dać?;) tak to jest jak ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

07:05, 15/02/16

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

89.67.28.*

13:04, 14/02/16

Czytam,"dajcie", "zróbcie", cholera jak u Merkel, dajcie, dajcie. A gdzie WY jesteście. Chcecie pub no to zróbcie, wynajmijcie miejsce, postarajcie się o licencję na piwo i hejana do roboty. Zejdą się wam ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

11:48, 14/02/16

Pod spodem większość to komentarze dresików spędzających życie na ławce pod blokiem. Można by mieć wrażenie, że ktoś wam zabronił dożywotnio opuszczać swoje osiedle i teraz z tego braku perspektyw musicie drzeć ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.77.124.*

21:00, 12/02/16

Taka organizacja ORMO a i owszem też pracowała społecznie oraz tworzyła mapę zagrożeń na dzielnicy tyle że nie tak oficjalnie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

18:28, 12/02/16

65* Radni pracują społecznie, pierwsza trójka otrzymuje minimalny zwrot kosztów. To właśnie pierwsza trójka ma najwięcej pracy i najwięcej dostaje "po głowie" jak coś komuś się nie podoba. Jeśli zazdrościsz to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

16:11, 12/02/16

Radni - społecznie? hahaaaaa Chyba nie Ci z pierwszej trójki!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.28.*

14:58, 12/02/16

Od radnych wara, to oni społecznie udzielają się dla dobra dzielnicy, a policjanci gdyby ponaklejali karteczki na mapie dzielnicy Orunia ze zgłoszeniami na jakiej ulicy były interwencje w ubiegłym roku to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

11:32, 12/02/16

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

89.67.30.*

09:16, 12/02/16

Super radni Oruni proszę zrobić miejsce dla młodych gdzie bedą mogli przebywać i nikomu to nie będzie przeszkadzać! A nie postawicie pare ławek nasypiecie piachu np. Koło związkowej a resztę bierzecie do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.30.*

09:11, 12/02/16

Nieudacznicy z policji i ze straży miejskiej byście sie wzięli za normalna robotę a nie łapiecie meneli albo młodych za Picie piwa.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.30.*

09:04, 12/02/16

A gdzie Ci młodzi ludzie maja iść? Zróbcie jakiś pub to i sie rozejdą bo co to komu przeszkadza, ze staną i wypija piwo. Nikogo nie zaczepiają wręcz przeciwnie bo jeżeli coś sie dzieje to i piersi pomagają. Ci ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.145.*

08:56, 12/02/16

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

REKLAMA

REKLAMA