Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W lato rusza kilka inwestycji i projektów na Oruni [BUDŻET OBYWATELSKI 2016]

 1 dodane: 18:00, 16/02/16

tagi:

W tym roku Orunia doczeka się kilka inwestycji i projektów. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja zwycięskich wniosków w budżecie obywatelskim.

 W lato rusza kilka inwestycji i projektów na Oruni [BUDŻET OBYWATELSKI 2016]
W lato rusza kilka inwestycji i projektów na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

We wrześniu zeszłego roku zakończyły się wyniki głosowania do ówczesnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

W każdej dzielnicy Gdańska mieszkańcy wybierali projekty i te, które otrzymały najwięcej głosów miały zostać zrealizowane w 2016 roku.

Zwycięskie projekty - w 2016 roku realizacja

Sprawdziliśmy, „co słychać” w sprawie oruńskich projektów.

Przypomnijmy, na Oruni największym powodzeniem w zeszłorocznym głosowaniu cieszyło się kilka projektów: zagospodarowanie terenu przy Raduńskiej i Turkusowej, projekt „lekcje Patriotyzmu dla mieszkańców Oruni, czyli co zrobić, aby Święto Niepodległości nie kojarzył tylko z wolnym dniem od pracy i lekcji?”, projekt „miejsca rekreacji i wypoczynku dla dzieci i młodzieży z zapleczem dla rodziców i seniorów”, projekt „oruński Uniwersytet III Wieku, remont 200 metrów chodnika w Św. Wojciechu.

Szczegóły projektów znajdziesz TUTAJ.

Lipiec 2016 - pierwsze prace

Kiedy te inwestycje i projekty zostaną zrealizowane?

W przypadku inwestycji „twardych”, czyli zagospodarowania terenu przy Raduńskiej/Turkusowej, a także remontu chodnika w Świętym Wojciechu trwa opracowywanie dokumentacji projektowej.

W przypadku pierwszej inwestycji dokumentacja ma być gotowa najpóźniej do 15 czerwca tego roku, w sprawie remontu w Świętym Wojciechu – do 15 maja 2016 roku.

Do 15 maja musi być również gotowa dokumentacja projektowa w sprawie inwestycji „Miejsca rekreacji i wypoczynku dla dzieci i młodzieży z zapleczem dla rodziców”.

- Po uzyskaniu dokumentacji projektowej Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska musi uzyskać zgody lub pozwolenia budowlane, więc pierwsze prace planowane są na lipiec tego roku – mówi nam Sylwia Betlej z gdańskiego Urzędu Miejskiego.

Kolejne projekty - terminy

Co dzieje się z innymi oruńskimi projektami budżetu obywatelskiego?

- Na projekty dotyczące lekcji patriotyzmu i oruńskiego uniwersytety III wieku jeszcze w tym miesiącu lub na początku marca będzie ogłoszony konkurs grantowy. Sama procedura konkursowa zajmuje około półtora miesiąca i po wyborze wykonawców nastąpi realizacja projektów – dodaje Betlej.

- Jak tylko Wydział Rozwoju Społecznego ogłosi konkurs to będzie on zamieszczony na gdańskiej stronie internetowej i będzie można na bieżąco śledzić stopień wykonania. Warto też przypomnieć, że w tym roku startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego.

 

Już za kilka tygodni gdańszczanie będą mogli zgłaszać swoje propozycje do nowej edycji Budżetu. Później odbędzie się głosowanie, a projekty, które zdobędą największe uznanie mieszkańców zostaną zrealizowane w 2017 roku.

Galeria artykułu

 W lato rusza kilka inwestycji i projektów na Oruni [BUDŻET OBYWATELSKI 2016]

W lato rusza...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.209.*

21:19, 24/02/16

Wszystko robicie tylko nie ulicę Głuchą,szkoda że tu nie mieszkacie,jeszcze przed powodzią było możliwie,niech to będzie kostka brukowa ale ułożona w miarę dobrze

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA