Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Basen na Oruni. Sprawdźcie, jak będzie wyglądała pływalnia na Smoleńskiej!

 5 dodane: 16:33, 26/02/16

tagi:

Znamy kolejne szczegóły na temat basenu na Oruni, który ma powstać w okolicy szkoły przy ulicy Smoleńskiej. Sprawdźcie najświeższe informacje, mapy i wizualizacje dla tej inwestycji.

Tak wygląda basen na Azaliowej.
Tak wygląda basen na Azaliowej.
Fot. materiały DRMG

Fotografia 1 z 5

Pod koniec zeszłego roku prezydent Adamowicz ogłosił, że na Oruni powstanie basen. Kryta pływalnia ma stanąć przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2, czyli przy szkole na ulicy Smoleńskiej.

Jak nowy basen będzie wyglądał? Gdzie dokładnie zostanie umiejscowony? Kiedy rozpocznie się jego budowa? O to wszystko zapytaliśmy urzędników.

Przeczytaj także: Budynki na Małomiejskiej [ZDJĘCIA]: Będą wyburzenia? Tędy może pójść nowa ulica

- Basen przy ulicy Smoleńskiej wybudowany zostanie na podstawie projektu krytej pływalni zrealizowanej przy ulicy Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach – mówi nam Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nowy basen to także...

Urzędnicy pokazują też wizualizacje nowego basenu (zobaczcie zdjęcia do niniejszego artykułu).

- Na terenie szkoły powstanie budynek pełniący zarówno funkcje sportowe jak i rekreacyjne. Znajdować się w nim będzie basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką. Strefę rekreacyjną stanowić będą atrakcje takie jak masaż karku, gejzer, czy ławeczka podwodna oraz jacuzzi. W obiekcie znajdować się będzie także zespół szatniowy oraz pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i techniczne – dopowiadają przedstawiciele magistratu.

Basen na Oruni [LOKALIZACJA]

Gdzie dokładnie zostanie umiejscowiony basen?

Urzędnicy przesłali nam mapę (patrz zdjęcia), na której widać, że basen stanie tuż koło budynku szkoły. Na lewo od basenu jest niedawno wybudowane boisko do piłki nożnej, naprzeciwko basenu – nowe boisko do koszykówki i siatkówki.

Basen na Oruni [TERMINY]

Co teraz dzieje się z tą inwestycją?

Obecnie powstaje dokumentacja dla basenu na Oruni. To w niej zostaną zawarte wszystkie szczegóły dla tej inwestycji.- Projektant na opracowanie dokumentacji ma czas do połowy sierpnia tego roku – mówi Zakrzacka.

Kiedy ruszy budowa basenu?

- Możliwość zrealizowania tej inwestycji nastąpi po zapewnieniu środków finansowych w budżecie DRMG przez Urząd Miasta - Wydział Programów Rozwojowych. Planowany termin zakończenia realizacji robót to czwarty kwartał 2017 roku - odpowiada rzeczniczka DRMG.

Galeria artykułu

Tak wygląda basen na Azaliowej.

Tak wygląda...

Basen na Oruni. Sprawdźcie, jak będzie wyglądała pływalnia na Smoleńskiej!

Basen na Oruni....

Basen na Oruni. Sprawdźcie, jak będzie wyglądała pływalnia na Smoleńskiej!

Basen na Oruni....

Plan basenu na Oruni (może jeszcze się zmienić)

Plan basenu na...

Usytuowanie nowego basenu (budynek projektowany)

Usytuowanie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (12)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.0.65.*

13:33, 21/11/16

46* bez przesady z tym zasłoniętym oknem na polu nie mieszkamy i nikt nie obiecywał dozgonnie że przy szkole nic nie powstanie. Mamy to szczęście że powstanie i będzie cieszyć dzieci i seniorów. Gdy szkoła była ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.235.231.*

12:19, 21/11/16

Czemu wszyscy narzekają? cieszmy się że powstanie basen :) niewazne czy w takiej szkole czy innej ważne że na naszej dzielnicy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.46.*

20:10, 01/03/16

Tylko szkoda, że będzie zasłaniał widok z okien :/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.132.*

10:50, 28/02/16

Jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodziL.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

23:18, 27/02/16

Całe szczęście, że ten basen nie powstał w tak patologicznej okolicy jak tereny SP16. Nie każdy chce obcować z trzecim światem idąc popływać.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

22:46, 27/02/16

Gdzie masz blisko te autobusy? 113 czy 210? PKP/SKM owszem blisko, ale za rzadko i jeżdżą tym tylko ludzie do Wrzeszcza i Gdyni, a inni mieszkańcy dojeżdżają autobusem, najbliższy zatrzymuje się przy Trakcie na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

21:49, 27/02/16

36* bliko do centrum dzielnicy czyli do Gościnnej, autobusów i do peronu PKP/SKM. Bardzo dobra lokalizacja tworzy się centrum sportów przy CKZiU nr2, który posiad nawe internat więc w razie zawodów jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

18:20, 27/02/16

I tak więcej korzyści byłoby gdyby basen powstał przy SP16 pomimo że mieszkam na Małomiejskiej. Tutaj dzieciaki chodzą na Chełm, spory kawałek, a tam co? Ehh bzdura i tyle. Zamiast w centrum dzielnicy zbudują na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.46.*

14:00, 27/02/16

Może rozważyć budowę na terenie obecnego parkingu szkolnego, który jest zwykłym klepiskiem. Natomiast parking zrobić na asfaltowym boisku. Nie trzeba by dzieki takiemu rozwiązaniu ścinać kilkudziesięcioletnich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.195.*

10:06, 27/02/16

Ja uważam że to rewelacyjny pomysł. Jest to lokalizacja gdzie jest wystarczająco dużo miejsca na taką inwestycję a okoliczne szkoły i przedszkola też będą mogły przecież z basenu korzystać. Nie mieszkam po tej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

23:04, 26/02/16

Będą moczyć się stare konie... Ten Basen zbudujcie albo przy ZKPiG nr 5, albo między SP16, a Gim.10. Zacznijcie myśleć! Lepiej żeby dzieciaki się uczyły pływać niż "młodzież" w wieku 16-20 lat tyłek moczyła.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

20:52, 26/02/16

Uwaga! Zamiast tych masaży powinien być mały basen dla małych dzieci tak aby utworzyć szkułkę do pływania i aby był to również basen dla małych dzieci (przedszkolaki i SP KL 1-3)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA