Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wniosek i podpisy zostały złożone

 6 dodane: 14:27, 31/01/11

tagi:podpisywyboryrada osiedlawniosek

Przedstawiciele grupy inicjatywnej złożyli dzisiaj do gdańskiego Urzędu wniosek (wraz z 1491 podpisami mieszkańców) o powołanie Rady Osiedla „Orunia, Św. Wojciech, Lipce”.

Wniosek i podpisy zostały złożone
Wniosek i podpisy zostały złożone
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 6

- Jeden, naprawdę wielki krok mamy już za sobą. Ale przed nami jeszcze wybory. Oby frekwencja dopisała – komentowała tuż po złożeniu wniosku Renata Kamieńska, członkini grupy inicjatywnej.
W sumie pod wnioskiem o powołanie rady osiedla zebrano 1491 podpisów. To o około 200 więcej niż w tym przypadku wymaga uchwała.

Wszystkie dokumenty przyjęła dzisiaj Wioletta Gaczoł z Wydziału Kadr i Organizacji UMG. 
- W ciągu maksymalnie tygodnia powinniśmy już zweryfikować Państwa wniosek i listy z podpisami – zapewniała Gaczoł.

Podstawowym wymogiem jest w tym przypadku liczba ważnych podpisów. Dla Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec nie może być ona niższa niż 1292. Urzędnicy będą sprawdzać poprawność danych. Jeżeli pod wnioskiem podpisała się osoba, która nie jest zameldowana na Oruni, Św. Wojciechu czy Lipcach, taki głos będzie uznany za nieważny. 

Z siedmiu grup inicjatywnych, które starają się o powołanie swojej rady osiedla, oruniacy złożyli wniosek i podpisy jako pierwsi.
- To oczywiście jest dla nas pewnego rodzaju satysfakcja. Ale najważniejsze, że tak jak obiecaliśmy mieszkańcom, złożyliśmy wszystkie dokumenty do końca stycznia. Teraz czekamy na ich pozytywną weryfikację – mówiła Agnieszka Bartków, reprezentantka grupy inicjatywnej.
- Bardzo się cieszę się, że udało nam się zebrać tyle podpisów. Włożyliśmy w to wszyscy sporo wysiłku, ale jeszcze wiele pracy nas czeka. Musimy dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców z informacją o wyborach. Wiadomo, że frekwencja jest bardzo ważna. Jeżeli będzie ona zbyt niska, rada nie powstanie – tłumaczył Maciej Kochanowski, inny członek grupy.

Wciąż nie wiadomo, jaki próg wyborczy będzie obowiązywać przy najbliższych wyborach do gdańskich rad osiedli. Obecnie, aby rada powstała, musi zagłosować na nią 8 procent pełnoletnich mieszkańców danej jednostki pomocniczej. Radni chcą obniżyć ten pułap do 5 procent. Wybory do gdańskich rad osiedli zaplanowano na 8 maja.

7 lutego (poniedziałek) o godzinie 18:00 spotykają się członkowie grupy inicjatywnej. 10 lutego (czwartek) o godzinie 19:00 odbędzie się zebranie dla wszystkich mieszkańców Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec, zainteresowanych powołaniem jednostki pomocniczej na swojej dzielnicy. Miejsce dyskusji zawsze to samo – oruński Dom Sąsiedzki (ulica Gościnna 14).
Wniosek i podpisy zostały złożone

Wniosek i...

Wniosek i podpisy zostały złożone

Wniosek i...

Wniosek i podpisy zostały złożone

Wniosek i...

Wniosek i podpisy zostały złożone

Wniosek i...

Wniosek i podpisy zostały złożone

Wniosek i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.74.255.*

22:01, 02/02/11

Lista nadal jest otwarta! Jest spotkanie GI 07 lutego, powinny paść na nim szczegóły dotyczące kandydatów. Zatem prawdopodobnie po tym terminie będzie coś więcej wiadomo. Pozdrawiam.

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

83.18.150.*

16:03, 02/02/11

Gratulacje ! Jest już oficjalna lista kandydatów ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.37.*

19:20, 01/02/11

Jako były mieszkaniec Dzielnicy Orunia (z Raduńskiej 27) jestem dumny i bardzo się cieszę, że Wam się udało. Pozdrowienia z Żabianki

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

89.74.253.*

16:58, 31/01/11

Kawał dobrej roboty! Szczerze podziwiam aktywistów, fizycznie zbierających te podpisy. No to teraz "tylko' wybory i na Oruni, zacznie się zmieniać. Na lepsze ofkoz! Maciek masz mój głos i marketing szeptany w ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA