Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wielkie sprzątanie na południu Gdańska. Dołączysz?

 1 dodane: 12:52, 15/04/16

tagi:

Nadchodzi wiosna, a to z reguły oznacza również... porządki. Wielkie sprzątanie dotrze również w południowe rejony Gdańska. Dwie z soboty z rzędu (start już jutro) toczyć się tutaj będą wyjątkowe akcje.

Wielkie sprzątanie na południu Gdańska. Dołączysz?
Wielkie sprzątanie na południu Gdańska. Dołączysz?
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

Będzie tu można zakasać rękawy i wspólnie z innymi ruszyć na wojnę z dzikimi wysypiskami. Albo po prostu będzie można spotkać się z sąsiadami, zjeść kiełbaskę na świeżym powietrzu i posadzić kilka krzewów. Ci, którzy zastanawiają się, czemu miejskie służby nie nadążają za sprzątaniem Gdańska, będą mogli się o to spytać urzędników, w tym i prezydentów.

Ale po kolei.

Akcja „Wielkie Sprzątanie Gdańska Południa” przewidziana jest na 16 i 23 kwietnia. Swym zasięgiem obejmie cztery dzielnice: Jasień, Kokoszki, Ujeścisko-Łostowice oraz Chełm.

Jutro sprzątanie zaplanowano w czterech miejscach. Są to Jar Wilanowski na Chełmie, rejon Szkoły Podstawowej nr 86 na Ujeścisku, okolice Ptasiej 22A i skrzyżowanie Stoczniowców i Dokerów.

Z kolei 23 kwietnia akcja dotrze w rejony: Szkoły Podstawowej nr 85 na Jasieniu, Szkoły Podstawowej nr 12 na Ujeścisku, Szkoły Podstawowej nr 84 w Kiełpinie, a także w okolice ulicy Lubowidzkiej (na Szadółkach), Jabłoniowej i Szczęśliwej.

W każdym z tych miejsc zbiórka startuje o godzinie 10. Chcący wziąć udział w akcją dostaną worki na śmieci, rękawice, mapki terenu.

Oprócz sprzątania, zaplanowano również sadzenie kwiatów i krzewów. A później w ramach odpoczynku i sąsiedzkiej integracji rozpoczną się pikniki. Te odbędą się przy szkołach, a także przy Jarze Wilanowskim.

Akcję zachwalają gdańscy prezydenci, którzy wezmą udział w sobotnich akcjach. Zobaczymy tutaj prezydenta Adamowicza, Grzelaka i Bojanowskiego. - Będzie to nie tylko praca w szczytnym celu, ale też edukacja, bo przy okazji chcielibyśmy informować gdańszczan o tym, w jaki sposób, z pomocą podległych miastu instytucji, mogą odpowiedzialnie pozbywać się przeróżnych odpadów – wyjaśnia Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej.

W akcję zaangażowały się lokalne rady dzielnic, przedstawiciele Zakładu Utylizacyjnego, a także miasto. Wziąć udział w sprzątaniu może każdy.

Galeria artykułu

Wielkie sprzątanie na południu Gdańska. Dołączysz?

Wielkie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

17:58, 16/04/16

Jestem za. Skrzyknijmy się na sprzątanie tego terenu wokół parku oruńskiego. Teraz szkoły już nie sprzątają . No jak ? są chętni. Potrzebny byłby ktoś z biglem do zorganizowania odbioru śmieci, segregacji, a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

81.210.11.*

15:23, 15/04/16

tak mnie zastanawia (dopiero się wprowadziłam na orunię górną) czy są organizowane akcje przez np. szkoły sprzątania okolic parku oruńskiego? tj. okolice przy schodach na górę.. jest co sprzątać

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA