Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tak wygląda świętowanie Dnia Ziemi na Oruni! Kto chce się pozbyć elektrośmieci?

 1 dodane: 06:18, 20/04/16

tagi:

W najbliższą sobotę ulicami Oruni przejdzie barwny korowód... zbieraczy elektrośmieci. Za każdy taki fant będą płacić mieszkańcom drzewkami i kwiatami. Sprawcami całego „zamieszania” są uczniowie jednej z lokalnych szkół. To element święta Dnia Ziemi.

Tak wygląda świętowanie Dnia Ziemi na Oruni! Kto chce się pozbyć elektrośmieci?
Tak wygląda świętowanie Dnia Ziemi na Oruni! Kto
Fot. plakat udostępniony przez CKZiU nr 2.

Fotografia 1 z 1

Jak co roku uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku zapraszają na Dzień Ziemi na Oruni. Tegoroczne obchody tego święta odbędą się w najbliższą sobotę.

A jak świętowano w zeszłych latach? PRZECZYTAJ: Stary odkurzacz za...drzewko

- Celem naszych działań jest poszerzenie świadomości i postaw ekologicznych wśród społeczności lokalnej. Chcielibyśmy promować działania ekologiczne mające na celu uświadomienie roli selektywnej zbiórki odpadów jako korzyści dla ochrony środowiska w szczególności elektro-śmieci – mówi nam Joanna Sznajder, nauczycielka z CKZiU nr 2.

Działania z okazji Dnia Ziemi rozpoczną się w oruńskiej szkole już dzisiaj. - Zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 16 do konkursu plastycznego „Bądź ekologiczny”. Z kolei w piątek odbędzie się I edycja konkursu dla gimnazjalistów pod tym samym tytułem. Ponadto przez cały tydzień zbierać będziemy w szkole nakrętki i baterie – mówi Sznajder.

Kulminacją świętowania będzie najbliższa sobota (23 kwietnia).

- Ulicami Oruni przejdzie wtedy kolorowy happening, który wyruszy o 10:00 z budynku szkoły przy ulicy Smoleńskiej i zakończy się na placu przy ulicy Związkowej przy sklepach, gdzie przeprowadzimy akcję zbierania elektrodpadów. Każdy kto odda nam elektrośmieci będzie mógł liczyć na niespodziankę w tym także planujemy rozdawanie sadzonek drzewek i kwiatów.

Mieszkańcy Oruni, którzy chcieliby się pozbyć starych i niepotrzebnych już baterii, odkurzaczy, telewizorów, lodówek itd., mają szansę zrobić to w najbliższą sobotę. I za fatygę otrzymają drzewko, lub kwiaty.

- Nasze działania związane z Dniem Ziemi realizujemy w ramach projektu uczniowskiego, który odbywa się w ramach programu Trening Umiejętności Społecznych – informuje Sznajder.

ZOBACZ TAKŻE: "Orunia Monopoly", czyli jak stać się królem Oruni

Galeria artykułu

Tak wygląda świętowanie Dnia Ziemi na Oruni! Kto chce się pozbyć elektrośmieci?

Tak wygląda...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.76.131.*

16:01, 23/04/16

Swietna akcja, skorzystalismy, dziekujemy!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.46.*

18:47, 21/04/16

Witam wszystkich i zapraszam na Dzień Ziemi w sobotę w imieniu organizatorów. Nasz korowód z balonami i bębnami przejdzie od budynku szkoły przy Smoleńskiej, przez park wiodący do tunelu i dalej przez Oruńską ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.118.*

19:25, 20/04/16

Zapraszamy od godziny 10.00 do 13.00 :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.131.*

14:02, 20/04/16

Czyli elektrosmieci przyniesc na plac przy sklepach na zwiazkowej? Na ktora godzine?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.28.*

08:47, 20/04/16

Pochwalam. A jak wiedzie trasa "zbieraczy" elektronarzędzi?. Znam początek i koniec trasy a środek? Mam stare radio do oddania. Mogę donieść, ale sąsiad lodówki nie doniesie.Pozdrawiam

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA