Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rewitalizacja Oruni: Miejscy planiści dopisują kolejne adresy. Jakie ulice czekają zmiany?

 1 dodane: 16:55, 27/04/16

tagi:

Urzędnicy zdecydowali się powiększyć obszar Oruni, który ma zostać przeznaczony do rewitalizacji. Do dokumentu, który niedługo będzie głosowany w Radzie Miasta, miejscy planiści dopisali sporo adresów właśnie z tej części Gdańska. Jakie ulice mogą doczekać się zmian?

Teren Oruni, który ma być objęty rewitalizacją.
Teren Oruni, który ma być objęty rewitalizacją.
Fot. materiały prasowe.

Fotografia 1 z 1

O rewitalizacji Oruni pisaliśmy TUTAJ. Te planowane na przyszłe lata zmiany początkowo miały objąć głównie centrum Oruni – ulicę Gościnną i Dworcową, ale też fragment obszarów za torami.

Teraz jednak za sprawą konsultacji w Gdańsku miejscy planiści postanowili nanieść nieco poprawek na rewitalizacyjne dokumenty Oruni. Co się zmieniło?

Centrum Oruni zostaje, ale do tego obszaru dopisano też inne adresy. Według nowej koncepcji miejskich planistów przyszła rewitalizacja Oruni ma objąć także fragment ulicy Małomiejskiej i rejon Oruńskiego Przedmieścia.

Ten drugi teren początkowo miał być zmieniany w ramach rewitalizacji Biskupiej Górki. Teraz jednak Oruńskie Przedmieście zostało „dopisane” do rewitalizacji Oruni.

Obecnie rewitalizacja ma objąć ponad 145 hektarów Oruni. Jak podają urzędnicy, granice przyszłej rewitalizacji Oruni określają:

- od północy – zaplecze ulicy Małomiejskiej, ulica Zamiejska, teren parafii św. Ignacego Loyoli, oraz zaplecze ulicy Sandomierskiej.

- od wschodu – zaplecze ulicy Przy Torze, ulica Serbska, ulica Równa, zaplecze ulicy Smętnej, ulicy Żuławskiej i Zawiejska oraz linia kolejowa,

od południa – Trakt św. Wojciecha od linii kolejowej do Kanału Raduni, do ulicy Nowiny 42,

od zachodu – zaplecze ulicy Nowiny, Park Oruński, zaplecze ulicy Platynowej i Diamentowej, ulica Granitowa, zaplecze ulicy Małomiejskiej oraz ulica Zamiejska.

Zobaczcie też mapkę do niniejszego artykułu.

Oprócz Oruni w następnych latach rewitalizowana ma też być Biskupia Górka/Stary Chełm, Dolne Miasto/Plac Wałowy/Stare Przedmieście i Nowy Port/ Letnica. Z projektu rewitalizacji wyłączono za to obszar Dolnego Wrzeszcza.

Co dokładnie zmieni się na rewitalizowanych obszarach w Gdańsku? Na to pytanie odpowie Gminny Program Rewitalizacji. Ten przygotowywany przez miejskich planistów, ale i przy udziale mieszkańców dokument ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Galeria artykułu

Teren Oruni, który ma być objęty rewitalizacją.

Teren Oruni,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

19:51, 30/04/16

201* Czy wykrzykniki to jedyna forma Twojego zaangażowani? Miałeś okazje złożyć projekt w Budżecie Obywatelskim na chodnik etc. ... złożyłeś? Mapa wyraźnie wskazuje wspomniany przez ciebie obszar jako do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

20:07, 29/04/16

A co z rejonem Żuławska-Przyjemna-Junacka - dojście do tuneli i rewitalizacja parku małego za pawilonem? Mieszkańcy oczekiwali właśnie takiej rwwitalizacji Oruni i o tym nasi wybrancy RO wiele razy wzmiankowali ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.71.181.*

14:25, 28/04/16

Ciekawe co z uliczkami po powodzi,kolonia rola,mysia,orka przeciesz tam mieszkaja ludzie,ale urzednicy chyba o tym zapomnieli ale nie zapomnieli brac opłat za czynsze,paranoja!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.72.*

09:53, 28/04/16

Bzdura totalna. Wyremontowana zostanie gościnna i dworcowa za kosmiczne pieniądze i nic więcej. A z działań społecznych dla mieszkańców skorzystają tylko organizatorzy...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

20:45, 27/04/16

Aby za torami coś zaczeło się dziać konieczna jest budowa bezkolizyjnych przejazdów. Jeden na wysokości Ubocze-Serbska (wiadukt) drugi pomiędzy Smętną a Niegowską (tunel). Inaczej żadna Rewitalizacja nie będzie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

20:12, 27/04/16

Miasto ci sklepu nie otworzy

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.4.*

19:45, 27/04/16

No moze wreszcie cos sie zmieni za torami.Przydaslby sie jekis sklepik w rejonie ul. Ubocze

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA