Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 06/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W sobotę otwarcie warsztatu kowalskiego na Gościnnej

 1 dodane: 16:17, 05/05/16

tagi:

W najbliższą sobotę nastąpi uroczyste otwarcie warsztatu kowalskiego na Oruni.

W sobotę otwarcie warsztatu kowalskiego na Gościnnej
W sobotę otwarcie warsztatu kowalskiego na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Budowa warsztatu kowalskiego na ulicy Gościnnej rozpoczęła się w zeszłym roku, obecnie inwestycja właśnie się kończy.

Po wielu latach przerwy Orunia doczeka się swojego kowala.

- Uroczyste otwarcie kuźni nastąpi w najbliższą sobotę, o godzinie 12 – informuje Piotr Wróblewski z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, instytucji, która prowadzi pobliską kawiarnię w zabytkowej kuźni, a także zawiaduje Domem Sąsiedzkim na Oruni.

Warsztat będzie podzielony na dwie części. W mniejszej znajdzie się miejsce na tradycyjne narzędzie kowala. W drugiej części pojawi się już bardziej nowoczesne wyposażenie.

W budynku będzie urzędował kowal. - Póki co kowal instaluje się w nowym budynku. W najbliższych tygodniach wszystko powinno być już gotowe – mówi Wróblewski.

W przyszłości będzie można tu podglądać prace kowala na żywo. Planowane są również wycieczki edukacyjne dla lokalnych szkół. - Chcemy żeby to miejsce było otwarte dla gdańskiej społeczności – mówią przedstawiciele GfiS.

Budowę warsztatu kowala sfinansowało miasto. Za kuźnią powstała droga, którą będzie można dojechać do nowego budynku. Przy samym warsztacie jest też gotowy niewielki parking.

Co sądzicie? Warsztat kowalski to przydatna dla Oruni inwestycja?

Galeria artykułu

W sobotę otwarcie warsztatu kowalskiego na Gościnnej

W sobotę...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

17:37, 06/05/16

53* jest wniosek zgłoszony do BO2017 https://gdansk.zetwibo.pl/projekty?TaskProposeSearch%5BtaskTypeIds%5D%5B%5D=14 Zagłosujesz?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

10:13, 06/05/16

Największą atrakcją byłoby otwarcie tamtędy chodnika do tunelu

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA