Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

„Pijana hołota” strzela na Gościnnej [WIDEO]. Policja bada, czy ktoś znęcał się nad zwierzętami

 1 dodane: 09:45, 11/05/16

tagi:

Bulwersująca historia na Oruni – ktoś strzelał do pustułek, czyli ptaków zamieszkujących na poddaszu hotelu przy ulicy Gościnnej. Wszystko nagrała kamera, a sprawa trafiła już na policję.

 „Pijana hołota” strzela na Gościnnej [WIDEO]. Policja bada, czy ktoś znęcał się nad zwierzętami
„Pijana hołota” strzela na Gościnnej [WIDEO].
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O pustułkach, niewielkich rozmiarów ptakach pisaliśmy już kilkukrotnie. Te drapieżniki upodobały sobie dach budynku przy Gościnnej 3. Krzysztof Kosik, właściciel hotelu, który mieści się pod wspomnianym adresem, postanowił zaopiekować się pustułkami.

CZYTAJ TAKŻE: Pustułki zakochane w Gościnnej

Na dachu budynku zamontowano skrzynkę lęgową, pustułki zostały zaobrączkowane, a ich życie można było i nadal można obserwować dzięki kamerze monitoringu.

O kamerze z pewnością nie wiedzieli mężczyźni, którzy wczoraj w nocy w osobliwy sposób postanowili się zabawić. Monitoring wychwycił moment, w którym... ktoś strzela do pustułek.

Film pod tytułem „ Tak się zabawia pijana hołota. Czy pustułki jeszcze wrócą” znajdziesz TUTAJ.

 

Nagranie z monitoringu trafiło już na policję. Wszystko za sprawą przedstawicielki Fundacji Pomocy Dzikim Zwierzętom. To właśnie na stronie Fundacji można na bieżąco podglądać pustułki.

Wczoraj obserwację prowadziła pani Justyna, która od razu postanowiła zgłosić sprawę na policję. - Strzelano z okna hotelu na Gościnnej. Od właściciela hotelu dowiedziałam się, że wynajmuje on jedno piętro firmie, która zatrudnia robotników. To najprawdopodobniej ktoś z nich strzelał do pustułek. To naprawdę bulwersujące zachowanie, które powinno zostać surowo ukarane – mówi nam pani Justyna z Fundacji.

Przedstawiciele Fundacji informują, że na policję zostały przekazane nagrania wideo, ale i nagrania audio. - Na jednym nagraniu słychać nawet imię mężczyzny.

Krzysztof Kosik, właściciel hotelu przy Gościnnej 3 potwierdza, że sprawa trafiła już na policję. Ma też i dobrą wiadomość. - Na szczęście pustułki wróciły na dach hotelu – mówi.

Policjanci potwierdzają, że o 1 w nocy dostali zgłoszenie w opisywanej tutaj sprawie. - Przesłuchano już kilka osób, policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia - mówi nam rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeżeli uda się ustalić tożsamość strzelających mężczyzn i udowodni się im strzelanie w kierunku pustułek, mogą oni zostać oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami. Grozi za to maksymalnie do trzech lat więzienia.

Galeria artykułu

 „Pijana hołota” strzela na Gościnnej [WIDEO]. Policja bada, czy ktoś znęcał się nad zwierzętami

„Pijana...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.254.227.*

20:15, 11/05/16

To nie hotel tylko hostel i obsługa z łachą

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.31.*

15:22, 11/05/16

mógł sobie w głowę strzelić , lepszy efekt z 10000000000000 lajków na fb by miał

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

15:15, 11/05/16

Brakuje informacji z czego strzelali. Z gumki od majtek?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA