Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W tym roku ruszy remont Raduńskiej. To jednak jeszcze nie koniec

 1 dodane: 07:23, 04/06/16

tagi:

W tym roku wystartuje remont ulicy Raduńskiej, ale inaczej niż planowano, drogowcy podzielą pracę na dwa etapy. Ten ostatni będzie toczył się w 2017 roku.

W tym roku ruszy remont Raduńskiej. To jednak jeszcze nie koniec
W tym roku ruszy remont Raduńskiej. To jednak
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W ostatnich latach kolejne fragmenty ulicy Raduńskiej doczekały się remontu. Rozpoczęło się od skrzyżowania z Małomiejską, a później systematycznie (czasem w tempie 200 metrów na 2 lata) drogowcy posuwali się w kierunku Parku Oruńskiego.

Do tego zieleńca remont jeszcze nie dotarł, póki co prace skończyły się w rejonie ulicy Szafirowej.

Miasto zapewniało, że w tym roku remont Raduńskiej nareszcie się zakończy, a nowa nawierzchnia bitumiczna zostanie położona aż do okolicy wejścia do Parku Oruńskiego.

Niestety, tak się nie stanie.

- W roku bieżącym planowana jest poprawa stanu technicznego ulicy Raduńskiej. Będzie to etap pierwszy - na odcinku od ul. Szafirowej do Potoku Oruńskiego – mówi nam Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Dlaczego drogowcy zatrzymają się akurat w tym miejscu?

- Ze względu na konieczność przebudowy wodociągu na odcinku od Potoku Oruńskiego do ul. Nowiny, etap drugi planowany jest do realizacji w roku 2017 – odpowiada Zakrzacka.

Podsumowując, remont Raduńskiej na odcinku od Szafirowej do Potoku Oruńskiego rozpocznie się w trzecim kwartale 2016 roku. Zakończy się w grudniu.

Z kolei w przyszłym roku, według zapewnień urzędników, ruszy ostatni etap remontu Raduńskiej – od Potoku Oruńskiego do ulicy Nowiny.

Galeria artykułu

W tym roku ruszy remont Raduńskiej. To jednak jeszcze nie koniec

W tym roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.229.174.*

14:57, 07/06/16

A kto wyremontuje od mostu do ul Szafirowej?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA