Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont Bramy Nizinnej: W lipcu ruszają kolejne prace. Pochłoną 3 miliony złotych

 1 dodane: 17:42, 15/06/16

tagi:

Dobre wieści płyną dziś z magistratu – na początku lipca rozpocznie się kolejny etap prac remontowych Bramy Nizinnej.

Remont Bramy Nizinnej: W lipcu ruszają kolejne prace. Pochłoną 3 miliony złotych
Remont Bramy Nizinnej: W lipcu ruszają kolejne
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na wykonawcę robót. Prace, które potrwają do końca listopada, obejmą między innymi remont sklepienia przejazdu bramnego, zabytkowych ścian i sklepień oraz wymianę okien i drzwi – informuje Anna Dobrowolska z gdańskiego Biura Prasowego.

To nie pierwszy remont zabytkowej Bramy Nizinnej w ostatnich latach.

ZOBACZ TAKŻE: Drugie życie Bramy Nizinnej. Te zmiany mają ożywić szlak Opływu Motławy

W ubiegłym roku miasto wydało milion złotych na remont dachu, prace konserwatorskie zabytkowych wrót i furtek, budowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

W tym roku prace skupią się na wspomnianym wyżej remoncie sklepienia i remoncie zabytkowych ścian, a także na wymianie okien i drzwi. Na tym jednak nie koniec.

- Wykonana zostanie też izolacja pozioma i pionowa ścian wraz z osuszeniem murów. Zlikwidowane zostaną betonowe mury oporowe i betonowe schody, zastąpią je nowe schody i ścianki oporowe – wylicza Dobrowolska.

Bardziej spektakularnym przedsięwzięciem będzie dobudowanie podziemnego łącznika pomiędzy pomieszczeniem magazynowym, a lewą stroną Bramy Nizinnej.

Prace przeprowadzi wyłoniona w przetargu firma KAMARO. Koszt remontu pochłonie blisko 3 miliony złotych.

A co z zamknięciem Bramy Nizinnej dla aut i poprowadzeniem ruchu przez pobliski mostek kolejowy?

- W lipcu planujemy ogłosić przetarg na wykonawcę dokumentacji technicznej. Określi ona potrzeby terenowe oraz szczegółowe rozwiązania przyszłego zorganizowania ruchu wokół Bramy Nizinnej – odpowiada Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

- Na podstawie wykonanej dokumentacji będziemy mogli określić koszt oraz terminy realizacji tej inwestycji - dopowiada.

Galeria artykułu

Remont Bramy Nizinnej: W lipcu ruszają kolejne prace. Pochłoną 3 miliony złotych

Remont Bramy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.194.*

08:59, 29/06/16

Witam nawiązuje co do pomysłu wału kolejowego koło dolnej bramy żeby miasto pomyslało o rozbudowie i puszczeniu tam ciężarówek zamiast kierować je na orunie gdzie i tak zawsze robią zator pomyślcie o tym

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

08:53, 29/06/16

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

10:28, 16/06/16

Obecnie Brama Nizinna to jedyna ucieczka od szlabanów dla "mieszkańców obszaru B". Oby nie było tak, że albo stoisz pod szlabanami albo pod Bramą Nizinną.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.185.*

09:48, 16/06/16

Cyt. "A co z zamknięciem Bramy Nizinnej dla aut i poprowadzeniem ruchu przez pobliski mostek kolejowy?" Miasto stosuje taką kolejność inwestycji, jakby zakładało krawat przed umyciem szyi.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA