Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pustułki z Gościnnej zostaną zaobrączkowane. Jutro kończy się też oruński Big Brother

 1 dodane: 15:47, 29/06/16

tagi:

Trzy oruńskie pustułki zostaną jutro zaobrączkowane – na Gościnną przyjadą ornitolodzy, weterynarze, ale i strażacy. Z budynku znika też kamera, dzięki której można było podglądać drapieżne ptaki.

 Pustułki z Gościnnej zostaną zaobrączkowane. Jutro kończy się też oruński Big Brother
Pustułki z Gościnnej zostaną zaobrączkowane.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O pustułkach, niewielkich rozmiarów ptakach pisaliśmy już kilkukrotnie. Te drapieżniki upodobały sobie dach budynku przy Gościnnej 3. Krzysztof Kosik, właściciel hotelu, który mieści się pod wspomnianym adresem, postanowił zaopiekować się pustułkami. Ptaki można obserwować na żywo w internecie, wszystko za sprawą zamontowanej na budynku kamery.

Jutro (30 czerwca) o godzinie 10:30 trzy z czterech młodych pustułek zostaną zaobrączkowane. Na Orunię przyjedzie ornitolog, weterynarz, a straż pożarna użyczy podnośnika.

Obecność weterynarza jest niezbędna. Okazuje się, że jedno z piskląt ma kłopoty z poruszaniem się. Konieczna jest diagnoza specjalisty.

Co ważne, jutro z budynku na Gościnnej 3 zniknie też kamera.

- Kamera zostanie przeniesiona na ujście Wisły w rejon Mewiej Łachy i będzie służyła do obserwacji sieweczek obrożnych. Będzie to jej trzecia lokalizacji, ponieważ przed dwoma laty kamera znajdowała się przy kościele św. Trójcy, w którym gniazdo pustułek zajęła kacza rodzina – informują urzędnicy.

Obecnie liczebność pustułek w Gdańsku szacuje się na około 50 par lęgowych.

Galeria artykułu

 Pustułki z Gościnnej zostaną zaobrączkowane. Jutro kończy się też oruński Big Brother

Pustułki z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.146.140.*

09:54, 01/07/16

Zaglądnij tu: https://www.youtube.com/channel/UCJ3riHbmZDA5SYhEnDqZFhg/videos

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

13:03, 30/06/16

Gdzie można otworzyć widok z kamery?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA