Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wóz strażacki z dzwonami i teatr lalek - czegoś takiego jeszcze na Oruni nie było. Przyjdźcie w niedzielę!

 1 dodane: 18:02, 07/07/16

tagi:

To będzie unikatowe wydarzenie – w najbliższą niedzielę na placu przy ulicy Gościnnej odbędzie się wyjątkowy koncert w połączeniu ze spektaklem teatralnym. Co jest tutaj takiego niepowtarzalnego?

Wóz strażacki z dzwonami i teatr lalek - czegoś takiego jeszcze na Oruni nie było. Przyjdźcie w niedzielę!
Wóz strażacki z dzwonami i teatr lalek - czegoś
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

W niedzielę na plac przy ulicy Gościnnej (przed kościołem) zajedzie wielki wóz strażacki z 48. dzwonami na pokładzie.

Carillony z reguły ogląda się na wieżach kościelnych, ale Gdańsk jest tutaj wyjątkowy. Do dyspozycji miasta pozostaje tak zwany mobilny carillon, czyli wspomniany chwilę wcześniej pojazd, wyposażony w wielkie dzwony, na których muzycy wybijają melodię.

W tym samym czasie i w tym samym miejscu na Oruni pojawią się też artyści z teatru lalek.

- Płynąca z carillonu melodia będzie muzycznym tłem dla teatralnej sztuki. Muzyka carillonowa na żywo w połączeniu ze spektaklem lalkowym będzie czymś wyjątkowym. Żadne inne miasto w Polsce nie może pochwalić się takim mobilnym carillonem. To będzie unikatowe wydarzenie - mówi nam Anna Kasprzycka, która w niedzielę na Oruni zagra na carillonach.

Artystka gra na carillonach od kilkunastu lat i jako jedyna Polska skończyła specjalne studia carillonowe w Belgii.

Na placu przy ulicy Gościnnej Teatr Barnaby pokaże historię ostatniej bitwy stolemów. - Marionetki są absolutnie wyjątkowe – przekonuje Anna Kasprzycka.

Koncert i spektakl rozpoczną się w niedzielę (10 lipca) o godzinie 13:20. Wydarzenie potrwa około 30 minut.

Tego samego dnia artyści dadzą jeszcze jeden pokaz swoich umiejętności – o godzinie 15 będzie można ich obejrzeć na placu przy przystani żeglarskiej na Żabim Kruku.

Trzy gdańskie carillony znajdują się: w wieży kościoła św. Katarzyny (50 dzwonów), w wieży Ratusza Głównego Miasta (37 dzwonów) oraz na carillonie mobilnym „Gdańsk“ (48 dzwonów).

Galeria artykułu

Wóz strażacki z dzwonami i teatr lalek - czegoś takiego jeszcze na Oruni nie było. Przyjdźcie w niedzielę!

Wóz strażacki z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA