Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego ma zakończyć się w 2017 roku, w sam raz na ważną rocznicę

 2 dodane: 15:25, 08/07/16

tagi:

Do końca 2017 roku urzędnicy chcą zakończyć rewaloryzację Parku Oruńskiego. Prace rozpoczną się w najbliższych kilku tygodniach. W tym jednym z najładniejszych zieleńców w Gdańsku powstanie między innymi niewielki amfiteatr.

Amfiteatr w Parku Oruńskim
Amfiteatr w Parku Oruńskim
Fot. mat. prasowe DRMG

Fotografia 1 z 2

Nie jest tutaj łatwo urzędnikom. Gdy obiecana przez nich rewaloryzacja Parku Oruńskiego mocno się opóźniała, słyszeli pod swoim adresem wiele słów krytyki. A kiedy wreszcie rozpoczęły się prace w tym jednym z najpiękniejszych zieleńców w Gdańsku, niektórzy oruniacy znów nie zostawili na nich suchej nitki.

W skrócie: są mieszkańcy Gdańska, którym nie podoba się, że Park Oruński traci swój dawny urok i charakter. Wskazują na szereg, ich zdaniem, kiepskich zmian w Parku – więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Dodać jednak trzeba, że nie brakuje też osób, które uważają inaczej.

1917 - miasto dostaje Park. 2017 - miasto kończy rewaloryzację Parku

Prace jednak trwają dalej i wygląda na to, że rozpoczęta kilka lat temu rewaloryzacja Parku powoli zbliża końca. - Ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego ma zakończyć się w czwartym kwartale 2017 roku – mówi nam Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

A to oznacza dobrą wiadomość między innymi dla tutejszej Rady Dzielnicy. To właśnie radni zabiegali o to, by rewaloryzacja Parku skończyła się do roku 2017. Chodziło o to, by zdążyć na setną rocznicę ważnego dla Oruni wydarzenia - w 1917 roku ówczesna właścicielka Parku Oruńskiego przekazała go miastu za symboliczną kwotę.

Co ciekawe, w swoim testamencie miała tylko jedno zastrzeżenie. Emilia Hoene zabraniała by na terenie oruńskiego zieleńca kiedykolwiek sprzedawano alkohol. I to się w Parku nie zmieni.

Będą zmiany: Amfiteatr, wozownia, kamery, "i inni"

Oruński zieleniec czeka jednak kilka innych nowości. Ostatni prac rewaloryzacji ma przynieść między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku.

Oprócz tego zaplanowano remont wozowni. - Budynek istniejącej wozowni zostanie zrewaloryzowany z zachowaniem i wyeksponowaniem detali historycznych – mówi nam Zakrzacka i na naszą prośbę udostępnia wizualizację, na której widzimy (patrz zdjęcie do niniejszego artykułu) wozownię w nowej odsłonie.

Rewaloryzacja Parku to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury. W Parku znajdzie się też miejsce na 11 kamer – dziewięć z nich to kamery stacjonarne, dwie – kamery obrotowe).

Obecnie DRMG przygotowuje postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy ostatniego etapu rewaloryzacji Parku Oruńskiego.

Galeria artykułu

Amfiteatr w Parku Oruńskim

Amfiteatr w...

Wozownia w Parku Oruńskim

Wozownia w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.229.173.*

08:31, 15/07/16

Dlaczego w parku jest tak mało kwiatów.Gdzie się podziały róże parkowe i pnące ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.67.*

19:26, 14/07/16

Mam wielką nadzieję ,że wreszcie ktoś mądry z urzędu dostrzeże brak parkingu w okolicy parku.Jest wiele miejsc:obok wejścia do parku -stary zapuszczony sad,wzdłuż potoku oruńskiego .Teraz samochody jeżdżą po ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.192.*

12:48, 09/07/16

Proszę o lepsze ścieżki-utwardzone. Wychodząc z parku czyszczę buty i stopy z małych kamieni. Spacer po takich ścieżkach nie należy do przyjemnych.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.210.*

07:51, 09/07/16

Brońmy naszych czerwonolistnych buków. Bezrozumni ludzie jakby mogli , to wjechaliby pomiędzy drzewa, a nawet i na nie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.210.*

07:48, 09/07/16

Witam. A co z przedszkolem. Dlaczego mimo wielu rozmów, pism nikt nie chce wyremontować elewację. Dlaczego nitt nie chce ogrodzić placu zabaw tłumacząc, że mamy obok piękny plac. Życzę powodzenia na nowym ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

20:58, 08/07/16

SUPER!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.193.*

20:10, 08/07/16

no i elegancko. ten park zmienia stereotyp Oruni, co widać po liczbie spacerowiczów i bawiących się dzieci. Są pewne braki a zaliczyłbym do nich także, a może przede wszystkim brak ścieżki ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.37.137.*

19:50, 08/07/16

Wreszcie w Wozowni nie będzie tej gówni...j firemki, co w zimę ogrzewała się płytami wiórowymi, resztkami oklein i innymi śmieciami... Mam nadzieję, że zadbają też o te dwa piękne Buki Czerwone przed ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.182.*

19:16, 08/07/16

to koniec oruńskiego,romantycznego i zabytkowego parku Nie zniszczyli wandale, zniszczą bezduszni urzędnicy ze swoimi przepisami(dwa ohydne czerwone hydraty na wypadek pożaru stawu)i pozbawieni wrażliwości i ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA