Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Pamiętamy o ludobójstwie na Wołyniu". Dziś na Oruni msza w intencji ofiar

 1 dodane: 08:51, 13/07/16

tagi:

Dziś o godzinie 18:30 w kościele przy ulicy Gościnnej rozpocznie się msza w intencji ofiar zbrodni na Wołyniu. Kazanie wygłosi ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL.

"Pamiętamy o ludobójstwie na Wołyniu". Dziś na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

„Gdańsk pamięta o ludobójstwie na Wołyniu!” - to hasło organizowanego przez szereg ugrupowań politycznych wydarzenia, którego najważniejszym punktem będzie dzisiejsza msza na Oruni.

- W lipcu przypada kolejna, 73 rocznica ludobójstwa na Wołyniu, którego dokonali Ukraińcy z OUN-UPA i SS Galizien. W związku z ostatnimi banderowskimi prowokacjami z jeszcze większą siłą trzeba przypominać, modlić się i upamiętniać ofiary tego ludobójstwa – informują organizatorzy.

A są nimi: Kukiz'15 - Gdańsk, Biuro Poselskie Magdalena Błeńska, Klub Republikański Gdańsk. Wspierają ich: KoLiber Trójmiasto, Pobudka - Klucz Trójmiasto, Kongres Nowej Prawicy - Gdańsk, Forum Młodej Prawicy, KORWiN – Gdańsk.

O godzinie 18:30 w Kościele Św. Jana Bosko odbędzie się msza w intencji ofiar zbrodni na Wołyniu. Kazanie wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, historyk Kościoła, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL.

O 19:30 pod gdańskim pomnikiem Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu będą składane kwiaty.

- Uroczystości odbędą się ponad podziałami, bez szyldów partyjnych lub organizacyjnych – zapewniają pomysłodawcy dzisiejszego wydarzenia.

Szacuje się, w 1943 roku na Wołyniu z rąk Ukraińców zginęło około 60 tysięcy Polaków. Z taką liczbą często nie zgadzają się historycy ukraińscy, którzy nie godzą się również, by mordy na Wołyniu nazywać ludobójstwem.

Galeria artykułu

"Pamiętamy o ludobójstwie na Wołyniu". Dziś na Oruni msza w intencji ofiar

"Pamiętamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.125.*

15:16, 14/07/16

są fotorelacje i bardzo dużo,ale z festynów festyników z wizyt prezydenta ,biegów wypadków ale z takiej uroczystości PO co?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

12:56, 14/07/16

Może ktoś wie dlaczego wybrano kościół na Oruni? Z całym szacunkiem dla oruńskiego kościoła, są większe i bardziej znamienite dla takich uroczystości, świątynie w Gdańsku.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

12:21, 14/07/16

Czy jest jakas fotorelacja z tej mszy?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA