Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ekipy remontowe na Trakcie. Przebudują skrzyżowanie z Sandomierską

 1 dodane: 18:05, 20/07/16

tagi:

Być może jeszcze w wakacje rozpocznie się kolejny remont Traktu św. Wojciecha. Tym razem przebudowywane będzie skrzyżowanie z ulicą Sandomierską.

Ekipy remontowe na Trakcie. Przebudują skrzyżowanie z Sandomierską
Ekipy remontowe na Trakcie. Przebudują
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Przetarg na przebudowę i remont kolejnego odcinka Traktu św. Wojciecha ruszył w połowie lipca. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 sierpnia.

Inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowania z ulicą Sandomierską – obecne, dwuetapowe przejście dla pieszych zostanie przesunięte kilkadziesiąt metrów w kierunku Gdańska. Konieczne będzie też przesunięcie sygnalizacji (tej na Trakcie św. Wojciecha).

- Istniejące przejście zlokalizowane na wysokości ulicy Podmiejskiej, zostanie przeniesione za skrzyżowanie bliżej przystanku autobusowego (w kierunku centrum Gdańska). Dzięki temu przejście będzie obejmowało tylko jezdnię ulicy, a nie jak obecnie ulicę Trakt Św. Wojciecha i ulicę Podmiejską – tłumaczy Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

O takie rozwiązanie zabiegali lokalni radni dzielnicy. Ich zdaniem, obecne rozwiązanie (dwuetapowe przejście na skrzyżowaniu) marnuje czas wielu oruniaków. - Aby dostać się na drugą stronę, na przykład na przystanek autobusowy trzeba nadrabiać drogi i czekać na kolejnych światłach. Czasem traci się tutaj aż siedem i więcej minut – tłumaczył Mateusz Korsztun z oruńskiej Rady Dzielnicy.

Oprócz przebudowy skrzyżowania, inwestycja obejmie też wymianę nawierzchni Traktu św. Wojciecha i remont chodników. Mowa o kilkusetmetrowym odcinku od skrzyżowania z Sandomierską do okolic Zrembu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace mogą rozpocząć się jeszcze w wakacje. Na skończenie inwestycji wykonawca będzie miał czas do końca października.

W poprzednich latach wyremontowano następujące odcinki Traktu św. Wojciecha:

2015 – remont odcinka Gościnna-Sandomierska

2014 – remont odcinka Obwodnica Południowa-Ukośna

2013 – remont odcinka Ukośna-Gościnna

2012 – remont odcinka od granicy z Pruszczem do Obwodnicy Południowej

Galeria artykułu

Ekipy remontowe na Trakcie. Przebudują skrzyżowanie z Sandomierską

Ekipy remontowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.229.191.*

09:15, 30/07/16

Ja proponuję przesunięcie przystanku autobusowego na drugą stronę ul. Sandomierskiej.Nie byłoby potrzeby przebudowy skrzyżowania.A remont byłby o wiele tańszy

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.0.37.*

15:34, 21/07/16

*187 przeniesienie przejścia to super pomysł dzięki temu wydłużą się światła z Sandomierskiej w Trakt. Do tego zacznie być częściej użytkowana kładka obok przejścia w obecnej lokalizacji. Tak, mieszkańcy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.187.*

08:52, 21/07/16

"od skrzyżowania z Sandomierską do okolic Zrembu" Czyli czeka nas kolejna przebudowa/remont odcinka od Zrembu do Zaroślaka? Oby tylko nie zapomnieli o lewoskrętach o firm/hurtowni! Najwięcej wypadków powodują ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.71.*

22:02, 20/07/16

Przeniesienie przystanku o kilkadziesiąt metrów w kierunku Gdańska- będzie więc z korzyścią dla klientów Lidla ? Bo będą mieć bliżej OD przystanku do sklepu i bliżej DO przystanku po zrobieniu zakupów ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA