Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie remont ulicy Granitowej

 3 dodane: 09:18, 24/07/16

tagi:

To już pewne - w najbliższych tygodniach rozpocznie się długo wyczekiwany remont ulicy Granitowej. Prace, które potrwają do końca października, obejmą przebudowę 200-metrowego odcinka.

Będzie remont ulicy Granitowej
Będzie remont ulicy Granitowej
Fot. mat DRMG

Fotografia 1 z 3

Urzędnicy przyznają, że ulica Granitowa wymaga remontu. - Obecna nawierzchnia jezdni z płyt betonowych oraz częściowo z betonu asfaltowego jest w złym stanie technicznym - mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Miasto rozpisało przetarg na remont Granitowej i 18 lipca wybrało wykonawcę robót. Zostało nim Konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. & Biruminium Sp. z o.o., z miejscowości Linia.

Inwestycja, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach obejmuje przebudowę jezdni na długości około 200 metrów i szerokości 6 metrów. Zostaną też wyremontowane okoliczne chodniki. - Ponadto prace na Granitowej to także: przebudowa kamiennych murów oporowych, przebudowa istniejących zjazdów, wykonani trawników, remont wpustów kanalizacji deszczowej - wymieniają reprezentanci DRMG.

Inwestycja ma być gotowa do końca października.

Przypomnijmy, mniej więcej w tym samym czasie na Oruni ruszy też przebudowa skrzyżowania Traktu św. Wojciecha z ulicą Sandomierską i remont Traktu na odcinku Sandomierska-Zremb. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Galeria artykułu

Będzie remont ulicy Granitowej

Będzie remont...

Będzie remont ulicy Granitowej

Będzie remont...

Będzie remont ulicy Granitowej

Będzie remont...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.30.*

10:35, 27/07/16

Szczerze? Zobaczcie ile lat na podjeździe Granitowej leży trylinka, i jak świetnie daje sobie radę. Moim zdaniem, zamiast asfaltu który i tak się podziurawi, lepiej byłoby zastosować też właśnie taką trylinkę na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.248.*

09:04, 26/07/16

I Głucha i Granitowa nadają się do remontu. Jak wiele ulic na Oruni tak naprawdę. Kwestia lobbowania dla danej inwestycji.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.64.*

16:55, 25/07/16

"A wszystko to, bo Ciebie kocham" i żebyś miał ładniejszy dojazd do swego domku. Tak mówił ZDiZ do szychy z ul. Piaskowej przed remontem początku ul. Raduńskiej. Granitowa też dlatego idzie do remontu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

11:20, 25/07/16

Na którym miejscu listy ulic do remontu, znajdowała się ulica Granitowa???? Głucha jest w DUŻO GORSZYM STANIE a miejsce na liście ok 200.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.194.*

19:52, 24/07/16

Na skrzyżowaniu ulic granitowa i małomiejska niech zetną drzewa bo zasłaniają widoczność kierowcom przy wlanczaniu się do ruchu z ulicy granitowej na małomiejska chyba że znajdą inne rozwiązanie, na przykład ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA