Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W sierpniu piszemy o "miłosnej Oruni": Potrzebujemy Waszej pomocy, czekają nagrody!

 1 dodane: 13:19, 30/07/16

tagi:

W ramach projektu, który umownie nazwać można "Oruńskie Lovestory", szukamy osób, które chciałyby nam opowiedzieć miłosne historie z Oruni. Brzmi nieco tajemniczo, ale zapewniamy, że warto poświęcić tutaj trochę czasu! Dla naszych rozmówców mamy ciekawe nagrody, które sponsoruje Europejskie Centrum Solidarności.

 W sierpniu piszemy o
W sierpniu piszemy o "miłosnej Oruni":
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

W sierpniu na naszym portalu szykuje się nowy cykl. Będziemy pisać o najlepszych miejscach dla zakochanych (Park Oruński obowiązkowo!), ale też o tym, jak ludzie poznawali się na Oruni, jak chodzili na randki, oświadczali się i żyli razem ze sobą (często "długo i szczęśliwie"). Ma być lokalnie, historycznie, romantycznie i osobiście.

"Miłosna Orunia": Mamy kilka pomysłów, ale czekamy na Waszą pomoc

Nie ukrywamy, że potrzebujemy Waszej pomocy. Każdy kto chciałby nam opowiedzieć miłosną historię rodem z Oruni (a przy okazji podzielić się starymi zdjęciami), będzie mógł liczyć na nagrodę. Sponsoruje ją Europejskie Centrum Solidarności. Dla naszych rozmówców przygotujemy torbę, koszulkę i wejściówki do ECS.

Mamy już kilka pomysłów, o czym pisać. Na pewno pojawi się tekst o przedwojennej "Alei Pocałunków" na Oruni. Odezwiemy się też do właściciela dawnego zakładu fotograficznego Foto Ross (na witrynach dużo było fotografii ślubnych). Porozmawiamy z tutejszymi seniorami, mamami z Klubu Rodzica, pojawimy się w jeszcze kilku miejscach.

Projekt organizuje ECS

Jednak Wasza pomoc na pewno wiele nam ułatwi. Na Waszych historiach zależy nam najbardziej.

Ale o co w tym wszystkim chodzi?

Jak co roku Europejskie Centrum Solidarności organizuje program edukacyjno-kulturalny "Zrozumieć Sierpień". W wybranych dzielnicach odbywają się różne przedsięwzięcia, odwołujące się do dziedzictwa Solidarności, mające na celu zintegrować lokalną społeczność.

W zeszłych latach Orunia brała już udział w "Zrozumieć Sierpień" - niektórzy mogą pamiętać tworzenie muralu, swoiste pospolite ruszenie, czy serię wywiadów z oruniakami właśnie na temat Solidarności.

W tym roku na Oruni projekt obejmuje zebranie (to nasze zadanie) miłosnych historii z tej dzielnicy, a później przygotowanie ich w formie wystawy. Ciekawie zapowiada się też finał projektu "Zrozumieć Sierpień" - na tyłach kuźni przy Gościnnej odbędzie się kilkugodzinna potańcówka.

Jak można się do nas zgłaszać?

Jest kilka opcji:

1. Piszcie do nas na Facebooku - na profilu MojejOruni możecie do nas wysłać wiadomość

2. Napiszcie nam maila: piotr.olejarczyk@gmail.com

3. Zadzwońcie: 519 196 481 (Piotr Olejarczyk).

Galeria artykułu

 W sierpniu piszemy o "miłosnej Oruni": Potrzebujemy Waszej pomocy, czekają nagrody!

W sierpniu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA