Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmiany na Okopowej. Inna droga w kierunku Oruni

 1 dodane: 17:00, 01/08/16

tagi:

Szykują się kolejne zmiany na Okopowej. Od 3 sierpnia inaczej pojedziemy w kierunku Oruni i Olszynki.

Zmiany na Okopowej. Inna droga w kierunku Oruni
Zmiany na Okopowej. Inna droga w kierunku Oruni
Fot. Jacek Szymański/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

- W dniu 3 sierpnia 2016 r. (środa) o godzinie 9.00 zostanie wyłączony z ruchu kołowego łącznik z Al. Armii Krajowej do ul. Okopowej (kierunek Olszynka,Orunia, Łódź). Zmiana wprowadzona zostaje ze względu na realizację nowego układu drogowego związanego z włączeniem wiaduktu południowego Armii Krajowej nad torami PKP do Węzła Unii Europejskiej - informują drogowcy.

Fragment ul. Okopowej pozostanie zamknięty do 3 września.

Dla kierowców przewidziano objazdy. - Pierwszy zostanie wyznaczony przez ul. Podwale Przedmiejskie, Rzeźnicką i ul. Toruńską do ul. Trakt Św. Wojciecha, a drugi przez Al. Armii Krajowej, ul. 3-go Maja, Hucisko, ul. Okopową. Zamknięty fragment ulicy będzie można ominąć także jadąc od ul. Nowe Ogrody i 3-go Maja (od strony Wrzeszcza) przez węzeł Hucisko - wyliczają drogowcy.

Inwestycja związana jest z budową Forum Gdańsk. - Obecnie, oprócz zapowiedzianych prac przy ul. Okopowej, w ramach modernizacji infrastruktury drogowej wokół Forum Gdańsk przeprowadzamy budowę tunelu dla pieszych pod ul. Okopową oraz przedłużenie istniejącego tunelu dla pojazdów kołowych w ciągu ul. Okopowej. Na al. Armii Krajowej powstają nowe wiadukty, trwa też budowa nowej ogólnodostępnej ulicy Nowe Podwale Grodzkie. Oczywiście dokładamy wszelkich starań, żeby kierowcy jak najmniej odczuli zmiany w ruchu – powiedział Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco – firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.

Sierpień i wrzesień to wysyp drogowych remontów w pobliżu Oruni i na samej Oruni. Niedawno pisaliśmy o zamknięciu dla ruchu Bramy Nizinnej. Najprawdopodbniej w sierpniu rozpocznie się też przebudowa skrzyżowania Traktu św. Wojciecha z Sandomierską. Trwają też prace na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Wschodniej.

Galeria artykułu

Zmiany na Okopowej. Inna droga w kierunku Oruni

Zmiany na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.246.216.*

10:31, 03/08/16

dokładamy wszelkich starań, żeby kierowcy jak najmniej odczuli zmiany w ruchu – powiedział Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco..... I DLATEGO ZAMYKAMY ULICĘ NA MIESIĄC. Genialne dyrektorze.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA