Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia doczekała się swojego Uniwersytetu. Już za kilka dni seniorzy zamienią się w studentów

 1 dodane: 16:22, 11/08/16

tagi:

17 sierpnia (środa) ruszają pierwsze zajęcia oruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Projekt, który rozpoczyna się od treningów sportowych, jest skierowany do osób powyżej 60 roku życia, które mieszkają na Oruni, Lipcach i w Świętym Wojciechu.

Orunia doczekała się swojego Uniwersytetu. Już za kilka dni seniorzy zamienią się w studentów
Orunia doczekała się swojego Uniwersytetu. Już za
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Orunia doczekała się swojego Uniwersytetu – wszystko za sprawą projektu, który zyskał wiele głosów poparcia w zeszłorocznym budżecie obywatelskim.

Mieszkańcy dzielnicy zadecydowali w głosowaniu, że Oruński Uniwersytet Trzeciego Wieku to dobry pomysł. Uniwersytet na Oruni będzie funkcjonował od sierpnia do końca tego roku.

Oruński Uniwersytet III Wieku startuje 17 sierpnia

Startujący 17 sierpnia projekt rozpoczyna się od zajęć sportowych. W środę o godzinie 12. w Parku Oruńskim odbędzie się gimnastyka dla seniorów. Zbiórkę zaplanowano pod fontanną w Parku, a same zajęcia będą miały miejsce tuż przy niedawno oddanej do użytku siłowni napowietrznej (koło placów zabaw przy przedszkolu).

Zacznie się od gimanstyki i nordic walking

Zajęcia gimnastyczne planowane są również na kolejne środy sierpnia, ale i września i października (zawsze o godzinie 12, w Parku Oruńskim).

Na tym nie koniec sportowych zmagań, bo w dwa poniedziałki sierpnia (22 i 29) i w każdy poniedziałek września i października, w Parku Oruńskim odbędą się zajęcia nordic walking. Zbiórka: również przy fontannie, zawsze o godzinie 12.

Będą też wykłady, wycieczki i dancingi

We wrześniu rozpoczną się inne zajęcia na oruńskim Uniwersytecie. Zaplanowano wykłady edukacyjne, wycieczki krajoznawcze, dancingi, będą też darmowe porady prawne. Dokładny harmonogram zajęć Oruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest jeszcze ustalany – kiedy tylko pojawią się tutaj szczegóły, od razu opublikujemy je na naszym portalu.

Zajęcia są bezpłatne. Jak się zapisać?

Organizatorzy Uniwersytetu podkreślają, że wszystkie zajęcia są bezpłatne. - Z zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą korzystać osoby powyżej 60 roku życia, którzy mieszkają na Oruni, Lipcach i w Świętym Wojciechu – mówi nam Marianna Mierzwińska, koordynator całego projektu.

- Chętni do udziału w zajęciach powinni zgłaszać się do Gościnnej Przystani, tam też dowiedzą się wszystkich szczegółów na temat Oruńskiego Uniwersytetu. Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-18 – precyzuje Mierzwińska, która zaprasza wszystkich seniorów do wcielenia się w rolę studentów.

Gościnna Przystań położona jest przy ulicy Gościnnej 14. Wykłady w ramach Uniwersytetu odbywać się będą najprawdopodobniej w budynku Dworku Artura (Dworcowa 9).

Projekt finansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku w ramach Budżetu Obywatelskiego

Galeria artykułu

Orunia doczekała się swojego Uniwersytetu. Już za kilka dni seniorzy zamienią się w studentów

Orunia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA