Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Święto 15 sierpnia: Wydarzenia na Oruni i Olszynce. Na co się wybieracie?

 1 dodane: 18:58, 14/08/16

tagi:

Z okazji jutrzejszego święta na Oruni i Olszynce szykują się dwa ciekawe wydarzenia. Niestety, obie zaczynają się o tej samej godzinie.

Święto 15 sierpnia: Wydarzenia na Oruni i Olszynce. Na co się wybieracie?
Święto 15 sierpnia: Wydarzenia na Oruni i
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Będzie patriotycznie, ale zamiast sztampowego klimatu, ma być miła atmosfera. Grill, koce, dobra muzyka, ciekawe wykłady historyczne i spotkania z interesującymi osobami.

- 15 sierpnia(poniedziałek) o godz. 14:00 w Parku Oruńskim rozpocznie się grill połączony ze spotkaniem z historykiem. Prelegentem będzie Aleksander Masłowski, który opowie o "echach wojny polsko-bolszewickiej na Pomorzu". Gościem specjalnym będzie Pani Halina Morawska, siostrzenica mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" - mówią organizatorzy projektu: "Lekcje historii pod chmurką, czyli co zrobić aby Święto Niepodległości nie kojarzyło się tylko z dniem wolnym od pracy".

Projekt ten w głosowaniu do zeszłorocznego budżetu obywatelskiego wybrali sami mieszkańcy Oruni, Lipiec i św. Wojciecha. Organizatorem jutrzejszej imprezy jest Fundacja Pomeranian Students’ Coalition.

"Lekcje historii" będą kontynuowane także we wrześniu -  o tym wydarzeniu napiszemy w osobnym artykule.

Impreza na Olszynce

Z Oruni przenosimy się na Olszynkę. - Mamy ogromną przyjemność zaprosić na obchody święta Matki Boskiej Zielnej - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, oraz festyn a la Dożynki - mówią organizatorzy, czyli radni dzielnicy z Olszynki.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 14, która celowo odprawiona zostanie na terenach zielonych Olszynki i Opływu Motławy. - Chcemy podkreślić ten wyjątkowy letni charakter święta Matki Boskiej Zielnej. W czasie mszy poświęcone zostaną bukiety zielne - mówią przedstawiciele Rady Dzielnicy Olszynka.

- Po mszy zapraszamy na koncert zespołu Troczanie z Litwy (goście parafii Niep. Poczęcia NMP z Dolnego Miasta) oraz kilka chwil relaksu nad klimatycznym Opływem Motławy w okolicach Szkoły Podstawowej nr 59 (ul. Modra 2). Dla dzieci przewidujemy atrakcje międzymi wstęp wolny na dmuchaną zjeżdżalnię oraz malowanie twarzy - dopowiadają radni.

Wstęp na obie imprezy jest oczywiście bezpłatny.

Galeria artykułu

Święto 15 sierpnia: Wydarzenia na Oruni i Olszynce. Na co się wybieracie?

Święto 15...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA