Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim coraz bliżej. Siedem firm walczy o tę inwestycję

 1 dodane: 14:06, 09/09/16

tagi:

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na ostatni już etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą jeszcze w tym roku, a zakończą w listopadzie 2017 roku.

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim coraz bliżej. Siedem firm walczy o tę inwestycję
Kolejne zmiany w Parku Oruńskim coraz bliżej.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Trwa procedura przetargowa w związku z ważną dla gdańszczan, w tym oczywiście i oruniaków, inwestycją. Chodzi o rewaloryzację Parku Oruńskiego – w tym roku ma wystartować ostatni jej etap.

Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Urzędnicy wymieniają je wszystkie i podają też sumy, na jaką swe usługi wyceniła dana firma.

W przetargu na trzeci (i ostatni) etap rewaloryzacji Parku oferty złożyły firmy:

RK - M Poland Sp. z o.o., Stary Sącz - 6 172 587,23 zł

TRAKT Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, Gdańsk - 8 089 218,00 zł

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "WOD - KAN - GRZENKOWICZ" Sp. z o.o., Kartuzy - 6 757 620,00 zł

Firma Budowlano - Drogowa MTM S.A., Gdynia - 6 834 697,70 zł

B&W Usługi Ogólnobudowlane Pruszcz Gdański, - 7 058 131,14 zł

TRAAKCJA PRKiI S.A., Warszawa - 7 939 559,82 zł

ECOZET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Kościerzyna - 7 373 735,79 zł

- Obecnie oferty przetargowe są analizowane pod względem formalnym – mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Ostatni etap prac rewaloryzacji ma przynieść między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. Oprócz tego zaplanowano remont wozowni. - Budynek istniejącej wozowni zostanie zrewaloryzowany z zachowaniem i wyeksponowaniem detali historycznych – informują urzędnicy.

Rewaloryzacja Parku to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury. W Parku znajdzie się też miejsce na 11 kamer – dziewięć z nich to kamery stacjonarne, dwie – kamery obrotowe).

We wcześniejszych latach w ramach rewaloryzacji Parku powstały drewniane pomosty, kamienne murki oraz ścieżki spacerowe i fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX. wiecznej ikonografii). W 2015 roku, na terenie parku „wyrosły” kolorowe i nowoczesne place zabaw i zamontowane zostały urządzenia siłowni napowietrznej.

Galeria artykułu

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim coraz bliżej. Siedem firm walczy o tę inwestycję

Kolejne zmiany...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

08:45, 27/10/16

kibel by zdał

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.206.*

17:15, 15/09/16

witam dobrze bylo by pomyslec o poprawie sciezek spacerowych o rowerowych za parkiem na działkiduzo ludzi chodzi na spacery co łaczy dolną ornie z górna pozdrawiam

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA