Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remonty na Oruni. Gdzie i kiedy zobaczymy drogowców?

 2 dodane: 16:47, 22/09/16

tagi:

Rusza remont kolejnego odcinka ulicy Raduńskiej. Roboty mają potrwać do końca listopada tego roku. W okolicy mają też miejsce inne inwestycje.

Remonty na Oruni. Gdzie i kiedy zobaczymy drogowców?
Remonty na Oruni. Gdzie i kiedy zobaczymy
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 2

Nowa nawierzchnia jezdni i nowe chodniki – liczący sobie około 250 metrów fragment Raduńskiej ma zmienić się nie do poznania. Mowa o odcinku od ulicy Szafirowej w kierunku Parku Oruńskiego.

Inwestycja rozpocznie się w najbliższych dniach. Roboty maja potrwać do końca listopada

Na ukończeniu są z kolei prace na jednym z podwórek między Raduńską, a Turkusową. Miejsce to doczeka się nowego chodnika, ponadto teren zostanie utwardzony i dzięki temu powstanie około 10 miejsc postojowych dla aut. Ta inwestycja, którą nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, została „wygłosowana” przez samych mieszkańców – mowa o zeszłorocznyM Budżecie Obywatelskim.

W okolicy Raduńskiej są jeszcze inne remonty. Drogowcy pojawili się już na ulicy Granitowej, a także na Trakcie św. Wojciecha. W tym ostatnim przypadku prace dotyczą odcinka od skrzyżowania z Sandomierską do Zrembu.

- Obecnie na terenie przebudowy trwają prace rozbiórkowe. Na odcinku przy skrzyżowaniu z ul. Sandomierską w kierunku Gdańska, ustawiono już krawężnik kamienny, niebawem wykonawca przystąpi do układania nawierzchni pod konstrukcję chodnika oraz do robót brukarskich. W najbliższych dniach rozpocznie się frezowanie nawierzchni na tym odcinku – mówią przedstawiciele DRMG.

Z kolei oruńska Rada Dzielnica zabiega w mieście o dwie drobne, ale ważne inwestycje. - Będziemy interweniować w dwóch drobnych sprawach. Chodzi o zapadniętą jezdnię na Głuchej (zrobił się taki wklęsły próg zwalniający), a także o wyrównanie dojazdu do transformatora na Żuławskiej (droga jest niżej niż chodnik, jest niebezpiecznie i zbiera się woda) – tłumaczy Mateusz Korsztun z Zarządu Rady Dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

Galeria artykułu

Remonty na Oruni. Gdzie i kiedy zobaczymy drogowców?

Remonty na...

Remonty na Oruni. Gdzie i kiedy zobaczymy drogowców?

Remonty na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.12.*

01:48, 25/09/16

czy może ktoś drugi komentarz przetłumaczyć na język polski? Bo ktoś napisał coś w taki sposób że nie wiadomo jak to czytać.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.129.*

21:22, 24/09/16

dlaczego magistrat marnuje nasze pdatkowepieniadze i nie ma koordynacjii prac przy zblizonych i niezbednych inwestycjach patrzy jak kon z klapkami byla przebudowa drogi z wymiana klektrow na odcinu papownia na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.55.*

19:22, 22/09/16

Moze i bedzir parking ale tez miala byc wiata nad smietnikiem wedlug planow na ktore glosowalismy a co do czego wgl budowlancy nie maja takich informacji. Znow bedzie syf bo smieci beda lataly

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA