Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 03/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzisiaj ostatni dzień głosowania do Budżetu Obywatelskiego. Znajdź chwilę i wybierz coś dla dzielnicy

 1 dodane: 07:18, 25/09/16

tagi:

Kto jeszcze tego nie zrobił, ma ostatnią szansę - dzisiaj ostatni dzień głosowania do Budżetu Obywatelskiego. Które projekty z Oruni zwyciężą w tym roku?

Dzisiaj ostatni dzień głosowania do Budżetu Obywatelskiego. Znajdź chwilę i wybierz coś dla dzielnicy
Dzisiaj ostatni dzień głosowania do Budżetu
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

Ponad 200 projektów w całym mieście, z tego kilkanaście dotyczy Oruni, Św. Wojciecha, Lipiec. Budowa chodników, placów zabaw, oświetlenia, schodów, montaż kamer miejskiego monitoringu – wszystko to może stać się faktem już w 2017 roku. Warunek jest jeden - w budżecie obywatelskim zwyciężą te projekty, które zyskają najwięcej głosów. A dwutygodniowe głosowanie kończy się dzisiaj.

Na Oruni swoje punkty organizują radni dzielnicowi, którzy pomogają w głosowaniu przez internet. - W Domu Sąsiedzkim (Gościnna 14) będziemy do dyspozycji mieszkańców jeszcze dzisiaj (od 9 do 14). Niedziela to ostatni dzień głosowania do budżetu obywatelskiego, warto więc się spieszyć – zachęcają radni.

Budżet obywatelski 2016. Najważniejsze informacje

1. Głosowanie odbywa się przez internet. Strona internetowa: www.gdansk.pl/budzet-obywatelski Na stronie znajdziesz listę wszystkich projektów. Jest ich w sumie 254 w całym Gdańsku, w tym na Oruni jest ich 15.

2. Głosować mogą gdańszczanie, którzy mają 16 lat i więcej. Trzeba podać numer PESEL.

3. Głosujący ma do dyspozycji 5 głosów na projekty dzielnicowe i 1 głos na projekt ogólnomiejski. Głosować można na projekty w dowolnej dzielnicy. Wszystkie 5 głosów można przekazać na wybrany projekt lub po 1 lub więcej głosów na projekty różne.

Które z projektów dotyczą Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec?

Niektóre z projektów mówią o budowie chodników w różnych lokalizacjach. Są okolice ulicy Przyjemnej 2 i Związkowej 5 (koszt budowy chodnika - 20 tysięcy złotych), ponadto ulica Przybrzeżna (łączny koszt – 95 tysięcy złotych), i rejon od tunelu przy Związkowej do przystanku autobusowego Gościnna, wzdłuż płotu koło przychodni lekarskiej (koszt 72 tysiące złotych).

Kilka pomysłów dotyczy też oruńskich placów zabaw. Wnioskodawcy chcą między innymi doświetlenia placu zabaw przy Związkowej i wymiany tam piasku. Jest też projekt modernizacji szkolnego placu zabaw przy ulicy Ubocze 3 – to najdroższa inwestycja na Oruni, na którą można głosować w tegorocznym budżecie obywatelskim. Jej koszt oszacowano na 250 tysięcy złotych.

Oruniacy zgłosili także projekt, który zakłada budowę niewielkiego parkingu przy Kanale Raduni (okolice wejścia do Parku). Innym wnioskiem, na który można głosować w tegorocznym budżecie obywatelskim jest remont schodów terenowych na wał kanału Raduni między budynkiem Trakt Św.Wojciecha 446 a Trakt Św.Wojciecha 448.

Pojawił się też projekt rozbudowy monitoringu. Kamery miałyby zostać zamontowane na Trakcie św. Wojciecha, pomiędzy budynkami 69E i 75.

Kolejny projekt mówi o renowacji witacza "Lwy Gdańskie" na granicy miasta Gdańsk i Pruszcz Gdański.

Są i wnioski, które ucieszą miłośników jednośladów. Jeden z projektów zakłada montaż stacji naprawy rowerów w pobliżu Wału Kanału Raduni (1 Ul. Trakt Św.Wojciecha, Obręb 98 / Nr. działki 76/11, 2. Ul. Trakt Św. Wojciecha / Ul. Stroma Obręb 312s/ Nr.działki 41/4). Drugi – mówi o budowie w rejonie Gościnnej toru rowerowego (tzw. pumptrucku) o wymiarach min. 21m x 8m.

Galeria artykułu

Dzisiaj ostatni dzień głosowania do Budżetu Obywatelskiego. Znajdź chwilę i wybierz coś dla dzielnicy

Dzisiaj ostatni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA