Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Narodowy Dzień Sportu także na Oruni i Ujeścisku

 1 dodane: 13:12, 30/09/16

tagi:

Gdańsk przyłącza się do Narodowego Dnia Sportu i jutro (1 października) organizuje szereg interesujących wydarzeń. Jedno z nich odbędzie się też na Oruni, a inne na Ujeścisku.

Narodowy Dzień Sportu także na Oruni i Ujeścisku
Narodowy Dzień Sportu także na Oruni i Ujeścisku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Gdańsk po raz czwarty przyłączył się do ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych – informują urzędnicy.

W sobotę na terenie kilku szkół w Gdańsku odbędzie się szereg wydarzeń sportowych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Badminton, wspinaczka, skoki w dal, turnieje piłki nożnej, ręcznej i siatkowej – to niektóre z aktywności, które przygotowano w ten weekend. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na Oruni placówką, która włączyła się w akcję jest Szkoła Podstawowa nr 16 na ulicy Ubocze. W sobotę, w godzinach 11-14 będzie można tutaj zobaczyć (i uczestniczyć) m.in. : konkursy, gry i zabawy, turniej piłki nożnej, pokaz pomocy przedmedyczej i pomiar ciśnienia, prezentacja wozów szybkiego reagowania, turnieje gier zespołowych dla dzieci i rodziców, a także przedstawienie z okazji obchodów 50-lecia szkoły.

Na Ujeścisku wiele atrakcji przygotowano na terenie SP nr 12, przy ulicy Człuchowskiej. W sobotę, w godzinach 9-13 będą tu miały miejsce następujące atrakcje: turnieje siatkówki, rowerowy tor przeszkód, turnieje piłki nożnej, skoki w workach, skoki wzwyż, pokaz tańca i mody sportowej, zabawy rodzinne, pokaz pierwszej pomocy i pomiar ciśnienia, rodzinne ćwiczenia na siłowni.

Galeria artykułu

Narodowy Dzień Sportu także na Oruni i Ujeścisku

Narodowy Dzień...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA