Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rozstrzygnięto ważne przetargi dla Oruni. Są dobre i złe wieści

 4 dodane: 17:04, 18/10/16

tagi:

Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą ostatniego etapu rewaloryzacji Parku Oruńskiego, a już niedługo podpisana zostanie umowa z wykonawcą remontu ulicy Raduńskiej. Z kolei prace już trwają na Trakcie św. Wojciecha i Granitowej. Jest i zła wiadomość – w tym roku najprawdopodobniej nie ma co spodziewać się budowy przejazdów rowerowych wzdłuż Kanału Raduni.

Remont na Granitowej ma zakończyć się jeszcze w październiku.
Remont na Granitowej ma zakończyć się jeszcze w październiku.
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 4

- Podpisano dzisiaj umowę na realizację ostatniego etapu rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Zgodnie z dokumentem wykonawca na zrealizowanie robót będzie miał czas do 15 listopada 2017 roku – informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje całą inwestycję.

Wybranym w przetargu wykonawcą została firma PARK - M Poland Sp. z o.o., ze Starego Sącza, która za realizację inwestycji otrzyma od miasta 6,18 mln złotych.   Co ważne, firma będzie odpowiadać za pielęgnację zieleni w rewaloryzowanej części Parku i to przez trzy lata od momentu zakończenia prac (do listopada 2020 roku).

Ostatni prac rewaloryzacji ma przynieść między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. Oprócz tego zaplanowano remont wozowni. - Budynek istniejącej wozowni zostanie zrewaloryzowany z zachowaniem i wyeksponowaniem detali historycznych – informują urzędnicy.

Rewaloryzacja Parku to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury. W Parku znajdzie się też miejsce na 11 kamer – dziewięć z nich to kamery stacjonarne, dwie – kamery obrotowe).

Remont fragmentu Raduńskiej

Dobre wieści płyną też z pobliskiej ulicy Raduńskiej. Tam szykuje się remont nawierzchni jezdni i budowa nowych chodników – liczący sobie około 250 metrów fragment Raduńskiej ma zmienić się nie do poznania. Mowa o odcinku od ulicy Szafirowej w kierunku Parku Oruńskiego.

Przetarg na remont Raduńskiej ogłoszono 15 września. - O realizację zamówienia ubiegało się trzech oferentów. Najwięcej punktów na podstawie przyjętego kryterium uzyskała spółka Eurovia Polska S.A. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wybranym wykonawcą. Koszt umowy wynosi ok. 1,24 mln zł – precyzują urzędnicy.

Roboty maja potrwać do końca listopada.

Prace na podwórku przt Raduńskiej i Turkusowej

Przy okazji warto wspomnieć o pracach na na jednym z podwórek między Raduńską, a Turkusową. Miejsce to doczekało się nowego chodnika, ponadto teren zostanie utwardzony i dzięki temu powstanie około 10 miejsc postojowych dla aut. Ta inwestycja, którą nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, została „wygłosowana” przez samych mieszkańców – mowa o zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim.

Remont Granitowej

Do końca października mają za to potrwać prace na ulicy Granitowej. Tutaj remontowany jest około 200-metrowy odcinek jezdni, a także okoliczne chodniki. - Na terenie budowy zakończono prace związane z przebudową przykanalików, ułożone zostały betonowe krawężniki, przebudowany został również kamienny murek oporowy. Wykonawca robót przystąpił do układania poszczególnych warstw nawierzchni drogi – relacjonują reprezentanci DRMG.

Remont Traktu św. Wojciecha

Praca wre też na Trakcie św. Wojciecha, gdzie na odcinku Sandomierska-Zremb remontowana jest nawierzchnia jezdni, kamienne krawężniki wymieniane są na nowe, rozbierane są chodniki i budowane są nowe, przebudowywane są zatoki autobusowe, wyspy na skrzyżowaniach, wykonywane jest oznakowanie poziome i pionowe. W ramach inwestycji korekty doczeka się też skrzyżowanie Traktu z Sandomierską.

Całe przedsięwzięcie, które oznacza również konkretne utrudnienia dla kierowców (dla ruchu zamykane są fragmenty jezdni, ma zakończyć się do końca listopada 2016 roku.

Opóźniona budowa przejazdów rowerowych

W tym roku najprawdopodobniej nie ma co spodziewać się budowy przejazdów rowerowych wzdłuż Kanału Raduni. Przetarg na tę inwestycję rozpisano we wrześniu tego roku, a budowa przejazdów miała zakończyć się 25 listopada.

Z tych planów wyszły nici, bo do przetargu nie zgłosiła się żadna firma. - Przetarg trzeba będzie powtórzyć. Sama procedura przetargowa trwa około sześciu tygodni, małe są szanse, by inwestycja ruszyła jeszcze w tym roku – mówi nam Agnieszka Zakrzacka z DRMG.

Przypomnijmy, w ramach planowanej inwestycji wykonane mają zostać korekty układu komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania ul. Zaroślak i z ul. Trakt św. Wojciecha.

Zmiany czekają też m.in.: 1) przejazd przez łącznik ul. Zaroślak i Brzegi z ul. Trakt św. Wojciecha, 2)przejazd i przejście przez ul. Podmiejską, 3) przejazdy przez łącznik ul. Raduńskiej z Traktem św. Wojciecha, 4) przejazdy przez ul. Nowiny, ul. Borkowską, ul. Ryszarda Tomczaka, ul. Św. Wojciecha i ul. Stromą.

- We wszystkich powyższych miejscach zmieniona zostanie istniejąca nawierzchnia. Tam, gdzie jest to wskazane wykonana zostanie również korekta chodników – mówi Zakrzacka.

Galeria artykułu

Remont na Granitowej ma zakończyć się jeszcze w październiku.

Remont na...

Niedługo rozpocznie się remont ulicy Raduńskiej.

Niedługo...

Ostatni prac rewaloryzacji Parku ma przynieść między innymi budowę niewielkiego amfiteatru.

Ostatni prac...

W tym roku najprawdopodobniej nie będzie budowy przejazdów rowerowych na wale Kanału.

W tym roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (16)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.201.*

14:08, 29/10/16

Bardzo piękne i chwalebne, bardzo górnolotne pomysły...Bardzo! Tylko co ze zwyczajnym dbaniem o normalność?! Przyszła jesień i powraca jak bumerang sprawa chodników na trasie codziennego przemierzania drogo z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

15:19, 24/10/16

fajnym, ale kosztownym pomysłem byłaby estakada dla pieszych i rowerzystów przy okazji planowanej modernizacji sandomierskiej i otoczenia.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.141.*

15:12, 24/10/16

Przejazdy dla rowerów na odcinku Brzegi, Raduńska, Nowiny nie są dobrym pomysłem tym bardziej, że nie ma tam drogi rowerowej. Wjeżdżając z Traktu nie ma tam dobrego widoku na praktycznie żadnej krzyżówce - ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

14:46, 24/10/16

Wikipedia nie jest merytorycznymn źródłem wiedzy. Poszukaj pod literą prawa :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.235.*

22:06, 22/10/16

Cytujac wikipedie, przejazd rowerowy "Stosowany w miejscach gdzie droga rowerowa lub pas rowerowy przecina poprzeczną jezdnię". W omawianym miejscu ani w zadnym, gdzie chca zrobic podobne przejazdy, nie ma drogi ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.12.*

07:32, 21/10/16

do 193.105.63: Pomysł jest bardzo chybiony, jest górka, ostry zakręt i budynek na rogu i jadąc samochodem co masz odmawiać zdrowaśkę aby tylko nie jechał rowerzysta z centrum... Pomysł jest bardzo szalony, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

21:44, 20/10/16

Do 89.76.130 - sam pomysł pierwszeństwa przejazdu dla rowerzysty przez podmiejską jest dobry. Zgadzam się natomiast, że pomysł nie jest dostosowany do mentalności drajwera z europy wschodniej :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.130.*

17:57, 19/10/16

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ! Chwilo, trwaj !;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.72.*

16:38, 19/10/16

Przynajmniej jakis rowerzysta bedzie mogl sie cieszyc z rodzina na swieta. Pomysl przejazdu z pierwszenstwem przez podmiejska to jakis chory zart. Na cmentarzach jest bardzo duzo osob ktore mialy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

217.153.215.*

14:01, 19/10/16

Jeśli samochody będą parkować na wyremontowanym chodniku tak, jak parkują do tej pory to pieniądze wyrzuca się w błoto - za rok będzie można remontować znowu. Poza tym firma Eurovia jest odpowiedzialna za (wciąż ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

13:20, 19/10/16

a przejazd bezkolizyjny na gościnnej zrobią, czy sami mamy się zebrać i roz.....lić te rogatki?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.51.*

07:15, 19/10/16

ta wiata prawdopodobnie czeka na następny projekt,

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.72.*

22:59, 18/10/16

a gdzie basen na smolenskiej rok 2017 za pasem a nawet lopata nie wbita

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.55.*

20:49, 18/10/16

Zgadzam sie! W budzecie obywatelskim w projekcie było że dodatkowo miała być też wiata nad śmietnikiem. Niestety w projekcie jaki dostali budowlańcy wgl tego nie bylo.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

82.145.222.*

20:47, 18/10/16

akurat ta zła wiadomość jest świetną wiadomością. Nie dla rowerowej głupoty na Podmiejskiej! Tak jak teraz jest ma zostać, ba nawet po prawej stronie (jadąc z Górnej w kierunku Gdańska) wstawić barierki aby ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.51.*

20:41, 18/10/16

Chodnik i parking na podwórku przy ulicy Turkusowej jest ,góra śmieci jak była tak jest nie sprzątnięta.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA