Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyremontują most i puszczą ruch poza Bramą Nizinną. Kiedy to nastąpi?

 1 dodane: 16:05, 26/10/16

tagi:

Coraz bliżej do stworzenia alternatywy drogowej dla Oruni i Olszynki, w której Brama Nizinna zostaje zamknięta dla ruchu, a auta kierowane są na pobliski mostek kolejowy. Urzędnicy otworzyli właśnie oferty w przetargu, którego zadaniem jest stworzenie dokumentacji dla: „budowy objazdu Bramy Nizinnej”.

Wyremontują most i puszczą ruch poza Bramą Nizinną. Kiedy to nastąpi?
Wyremontują most i puszczą ruch poza Bramą
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Od wielu miesięcy trwa remont zabytkowej Bramy Nizinnej. Zdaniem wielu, by miał on sens, w przyszłości Brama musi zostać zamknięta dla ruchu.

Aby tak się stało, potrzeba „puścić” ruch pobliskim mostem kolejowym. Most jest obecnie w nader kiepskim stanie, trzeba więc wyłożyć jego około 200-metrowy odcinek płytami.  W ten sposób jadący od strony Olszynki kierowcy skręcaliby kilkadziesiąt metrów przed Bramą Nizinną w prawo, przejeżdżaliby mostek, skręcali w lewo i po kilkudziesięciu metrach wyjeżdżali tuż za Bramą Nizinną.

O takim rozwiązaniu mówi miasto, ale jeszcze niedawno urzędnicy przyznawali, że remont pobliskiego mostu kolejowego to zbyt wielkie pieniądze dla budżetu, i że z inwestycją trzeba jeszcze poczekać.

Teraz ta kluczowa dla zabytkowej Bramy inwestycja powoli staje się faktem. W połowie października miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla „budowy objazdu Bramy Nizinnej”.

Inwestycja zakłada rozbiórkę zniszczonego mostu kolejowego, budowę nowego mostu, a ponadto także budowę tutaj oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Ponadto przyszły wykonawca będzie musiał zmierzyć się z remontem ulicy Mostowej, która zyska nową nawierzchnię jezdni, nowe chodniki, nowe barierki, a kanalizacja deszczowa zostanie przebudowana.

Co teraz dzieje się z tą inwestycją? - Otwarcie ofert nastąpiło 24 października. O udzielenie zamówienia ubiegało się dwóch oferentów. Obecnie oferty są sprawdzane pod względem formalno-prawnym – mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Do budowy objazdu Bramy Nizinnej droga jednak wciąż daleka. Według nieoficjalnych informacji, raczej nie ma co spodziewać się, że w przyszłym roku inwestycja doczeka się realizacji.

- Dopiero na podstawie wykonanej dokumentacji będzie możliwość podania kosztów oraz terminów realizacji powyższej inwestycji - informują przedstawiciele Wydziału Programów Rozwojowych.

Galeria artykułu

Wyremontują most i puszczą ruch poza Bramą Nizinną. Kiedy to nastąpi?

Wyremontują...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

09:19, 29/10/16

z pewnoscia skonczy sie na plananch projektu za pare set tys.zl..apotem na projekt budzetu miasta,przetargu na wykonawce itp..minie 2-3 lata i koniec "smiercia naturalna projektu"..a w tym czasie koniec remontu ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA