Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 08/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Oruni szykują się potańcówki dla seniorów. Uniwersytet III Wieku jeszcze nie zwalnia

 1 dodane: 16:38, 04/11/16

tagi:

Niemalże tak jak za dawnych lat na imprezach w Parku Oruńskim, albo na organizowanych przez Sky Orunia zabawach – w dzielnicy szykują się kolejne potańcówki. Imprezy skierowane są głównie dla osób starszych.

Na Oruni szykują się potańcówki dla seniorów. Uniwersytet III Wieku jeszcze nie zwalnia
Na Oruni szykują się potańcówki dla seniorów.
Fot. Dawid Linkowski, ECS

Fotografia 1 z 1

Pierwsza potańcówka odbędzie się w ramach oruńskiego Uniwersytetu III Wieku, o którym pisaliśmy TUTAJ. Impreza rozpocznie się w niedzielę (6 listopada) o godzinie 16. Potrwa do godziny 19. Miejscem zabawy będzie Stacja Orunia przy ulicy Dworcowej 9.

Wstęp jest wolny, a potańcówka skierowana jest głównie do osób starszych z Oruni, ale organizatorzy zapraszają także i młodszych oruniaków.

Swoją potańcówkę będzie miała też Gościnna Przystań. Impreza w oruńskim Domu Sąsiedzkim przy ulicy Gościnnej rozpocznie się 20 listopada (niedziela) o godzinie 16.

Warto wspomnieć, że pod koniec sierpnia w ramach projektu Zrozumieć Sierpień odbyła się potańcówka na tyłach kuźni przy ulicy Gościnnej. Impreza cieszyła się wielką popularnością.

Wspomniany wyżej Uniwersytet III Wieku trwać będzie do grudnia tego roku. Seniorzy z Oruni brali już udział w zajęciach sportowych w Parku Oruńskim. Od tygodni w Gościnnej Przystani odbywają się także bezpłatne wykłady. Najbliższy już w najbliższy poniedziałek (rozpoczynają się zawsze o godzinie 14 i trwają do 16).

W ramach zajęć seniorzy wyjeżdżają też na wycieczki. Na wykładach regularnie pojawia się od 15 do 25 osób.

Lista wykładów Uniwersytetu III Wieku, które odbywają się w Gościnnej Przystani

7 listopada 2016 Jak mówić, żeby nas słuchano – o komunikacji interpersonalnej - warsztaty Jarek Rebeliński

14 listopada 2016 Kod Hansa Memlinga. Ukryte znaczenia gdańskiego tryptyku Sąd Ostateczny z Muzeum Narodowego w Gdańsku - Alicja Andrzejewska-Zając

21 listopada 2016 O co chodzi w sztuce współczesnej? Agnieszka Kulazińska-Grobis

28 listopada 2016 Aktywność fizyczna a choroby cywilizacyjne - Maria Fall-Ławryniuk

5 grudnia 2016 Temat w trakcie ustaleń

 

Projekt finansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku w ramach Budżetu Obywatelskiego

Galeria artykułu

Na Oruni szykują się potańcówki dla seniorów. Uniwersytet III Wieku jeszcze nie zwalnia

Na Oruni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.76.129.*

20:30, 05/11/16

przyjdziemy na pewno bedzie nas na pewno cala sala poznamy nowe prztulanki i do tego tango walc a moze tez diskopolo a jak ktos sie rozbawi to co wyprosza go po trech godzinach czy zabawa potrwa az do bilego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.116.*

20:17, 04/11/16

na potańcówce będzie zespół reanimacyjny?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA