Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Święto Niepodległości na Oruni. Przyjdź pod pomnik "Inki"

 1 dodane: 15:39, 10/11/16

tagi:

Święto Niepodległości będzie też miało swoją odsłonę na Oruni – jutro o godzinie 14 rozpoczną się uroczystości przy pomniku Danuty „Inki” Siedzikówny.

Święto Niepodległości na Oruni. Przyjdź pod pomnik
Święto Niepodległości na Oruni. Przyjdź pod pomnik
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Lekcji historii pod chmurką”, o którym pisaliśmy TUTAJ.

„11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Święto, które władza ludowa za wszelką cenę chciała wymazać z kalendarza i pamięci Polaków, zastąpić je na przykład świętem manifestu PKWN 22 lipca. Po obaleniu komunizmu w Polsce, Święto Niepodległości ponownie powróciło i może je obchodzić. Czym jest?Narodowe Święto Niepodległości – obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję” - piszą organizatorzy jutrzejszego wydarzenia na Oruni.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14 pod pomnikiem „Inki” (przy ulicy Gościnnej). Po krótkim wstępie oraz odśpiewaniu hymnu narodowego prelekcję wygłosi Aleksander Masłowski, autor wykładów monograficznych, felietonów i opracowań z zakresu szczegółowej historii Gdańska.

- Następnie złożymy kwiaty. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na gorące kakao – mówią organizatorzy.

Galeria artykułu

Święto Niepodległości na Oruni. Przyjdź pod pomnik "Inki"

Święto...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.12.*

10:26, 11/11/16

Dzisiaj na pewno nie przyjdę, bo wszędzie na takich uroczystościach spotykam pisowską ciemnotę i nie ma szans aby coś usłyszeć merytorycznego tylko apel sroleński... Jutro przyjdę i złożę kwiaty od siebie.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA