Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co dalej z basenem na Oruni? Powstanie, ale nieco później niż pierwotnie planowano

 1 dodane: 12:35, 11/11/16

tagi:

Przetarg na budowę basenu na Oruni ogłoszony zostanie na początku 2017 roku. Rok później inwestycja ma być już gotowa.

Co dalej z basenem na Oruni? Powstanie, ale nieco później niż pierwotnie planowano
Co dalej z basenem na Oruni? Powstanie, ale nieco
Fot. materiały DRMG

Fotografia 1 z 1

Budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej ma zakończyć się w okolicach marca i kwietnia 2018 roku. Z wcześniejszych deklaracji urzędników wynikało, że termin ten będzie nieco szybszy. Publicznie padały zapowiedzi, że ta ważna dla oruniaków inwestycja będzie gotowa pod koniec 2017 roku.

Co teraz dzieją się z tym obiecanym przez prezydenta Adamowicza przedsięwzięciem? - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska pozyskała dokumentację projektową dla budowy basenu przy ul. Smoleńskiej i obecnie przygotowuje postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy robót. Przetarg na realizację zadania ogłoszony zostanie na początku 2017 roku – odpowiada nam Agnieszka Zakrzacka, rzecznik DRMG i potwierdza, że termin zakończenia robót budowlanych przypadnie tutaj na koniec pierwszego kwartału 2018 roku.

Nowy basen ma powstać na ulicy Smoleńskiej, przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2. Budynek basenu ma zostać podzielony na dwa poziomy. Na niskim parterze zaprojektowano część socjalną, na piętrze – sam basen i szatnie.

Z basenu będzie mogło korzystać jednocześnie nie więcej niż 46 osób. - 30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej – precyzują gdańscy urzędnicy.

W budynku znajdować się będzie: hala basenowa z basenem o długości 25vmetrów (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi i jacuzzi. Nie zabraknie też szatni, pryszniców, pomieszczeń technicznych i biurowych. Budynek basenu będzie połączony z pobliską szkołą specjalnym łącznikiem.

- Główną część budynku stanowić będzie wysoki cokół ceglany od strony północnej i południowej - kolorystycznie nawiązujący się do cokołu budynku istniejącego. Opaskę stanowić będzie podświetlona wnęka zamknięta szkłem, zlicowana z pozostałą częścią fasady. Materiałem elewacyjnym będzie cegła oraz białe płyty włókno-cementowe – informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje całą inwestycję.

Galeria artykułu

Co dalej z basenem na Oruni? Powstanie, ale nieco później niż pierwotnie planowano

Co dalej z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

82.145.221.*

08:19, 14/11/16

Bardzo dobra lokalizacja ,dużo młodzieży, basen powstanie przy boisku z którego korzysta wiele osób do późnych godzin nocnych . chętnych na basen nie zabraknie o ile cena za skorzystanie będzie na rozsądnym ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.12.*

05:31, 14/11/16

W okolicach Żuławskiej i tej Smoleńskiej panuje nie lepsza patologia...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

19:23, 13/11/16

Basen nie powstał przy SP16 bo patologia społeczna jaka panuje na Rejtana, Przy Torzu i Uboczu odstraszyła by wszystkich cywilizowanych ludzi. Nie wszyscy mają ochotę oglądać te indyjskie slumsy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.229.172.*

07:19, 13/11/16

Jak najszybciej zmienić lokalizację na przy szkole podstawowej nr 16, do której o wiele lepiej dojść lub dojechać autobusem.A gimnastyka korekcyjna-pływanie/kłopoty z kręgosłupem/bardziej potrzebna jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.12.*

17:14, 12/11/16

chybiona lokalizacja... Wszędzie daleko (ponad 800 metrów do autobusu czy SKM) i ten basen powinni wybudować przy podstawówce aby służył zwłaszcza dzieciakom, a nie starym koniom z melioratki... A w sprawie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.193.*

16:08, 11/11/16

Każdy mieszkaniec Oruni zwłaszcza zamieszkałych za torami (szlabanami) powinien ucieszyć basen, ponieważ wzrośnie nadzieja dla kolejnej ważnej inwestycji jaką powinna być budowa bezkolizyjnego ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA