Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 08/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Historyczne tańce w Dworku Artura

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 14:13, 16/02/11

tagi:

Dzisiaj (16.2) O godzinie 17.30 w Dworku Artura (Dworcowa 9) rozpoczną się warsztaty taneczne prowadzone przez członków zespołu tańca dawnego Chastelana, który od ponad dziesięciu lat zajmuje się odtwarzaniem XV i XVI-wiecznej choreografii. O godzinie 19:00 nastąpi główny punkt programu.

Historyczne tańce w Dworku Artura
Historyczne tańce w Dworku Artura
Fot. http://chastelana.republika.pl

Fotografia 1 z 1

Będzie nim pokaz tańca w wykonaniu wspomnianego wyżej zespołu. Wstęp wolny na wszystkie, dzisiejsze atrakcje.

Historyczny taniec dworski powstał pod koniec średniowiecza i aż do XVIII wieku był jedną z ulubionych rozrywek koronowanych głów i arystokracji w najbogatszych europejskich salonach balowych. Basse danse, pawana czy galiarda to nazwy, które większości osób niewiele mówią, ale to właśnie te tańce dały początek popularnym do dziś formom sztuki - baletowi i operze.

Galeria artykułu

Historyczne tańce w Dworku Artura

Historyczne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.74.253.*

08:53, 18/02/11

Byli faceci w rajtuzach? ;p

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA