Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nie radzisz sobie z długami? To może być Twój Dzień

 1 dodane: 19:14, 15/11/16

tagi:

Problem z długami mogą mieć tysiące gdańszczan. Już jutro w mieście w dwóch miejscach odbędą się dwa ważne spotkania, które pokażą, jak unikać nadmiernego zadłużenia, i jak można wyjść ze spirali długów.

 Nie radzisz sobie z długami? To może być Twój Dzień
Nie radzisz sobie z długami? To może być Twój
Fot. publiczna domena, pixabay.com

Fotografia 1 z 1

- Miasto Gdańsk stara się rosnącym problemom zadłużania się wyjść na przeciw. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które na szeroką skalę postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem, m.in. poprzez uchwalony przez Radę Miasta Gdańska w październiku tego roku Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. W ramach niniejszego programu organizowany jest 17 listopada drugi Gdański Dzień bez Długów – informują gdańscy urzędnicy.

17 listopada 2016 r. (czwartek) od godziny 10.00 do godziny 17.00 w siedzibie Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych (ul. Partyzantów 74 w Gdańsku) zostanie zorganizowany tak zwany dzień otwarty dla osób z problemami czynszowymi.

Nie jest tajemnicą, że długi lokatorów komunalnych w Gdańsku sięgają dziesiątek milionów złotych. Także i na Oruni, jak wielokrotnie o tym pisaliśmy, zadłużenie miejskich mieszkań stanowi wielki problem. Urzędnicy przygotowali możliwość odpracowania długu, istnieje też szansa zamiany zadłużonego mieszkania na mniejszy lokal.

- Pracownicy z Gdańskiego Centrum Świadczeń będą informować o warunkach ubiegania się o dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny i obniżkę dochodową czynszu – mówią przedstawiciele magistratu i zachęcają do przyjścia w czwartek na ulicę Partyzantów.

Będzie tam można również spotkać urzędujących w ten dzień przedstawicieli Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, którzy będą udzielali bezpłatnych konsultacji z zakresu prawa spadkowego, rodzinnego, karnego, jak również w zakresie procedury cywilnej  (w tym postępowania egzekucyjnego) i karnej. Z kolei przedstawiciele Izby Komorniczej w Gdańsku będą udzielali konsultacji w zakresie egzekucji komorniczej.

Do całej akcji włącza się też Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który zaprosił do współpracy spółdzielnie mieszkaniowe. 17 listopada (czwartek) o godzinie 12 w siedzibie MOPR (ul. K. Leczkowa 1 A) odbędzie się spotkanie z prezesami gdańskich spółdzielni mieszkaniowych.

- Spotkania ma na celu pokazanie możliwości współpracy i stosowania form wsparcia określonych w programie osłonowym m.in.: motywowanie klienta do regulowania zobowiązań, doprowadzenie do podpisania ugody, rozłożenie na raty. Pokazując dobre efekty tych działań liczymy na otwartość Zarządów Spółdzielni w kwestii rozkładania na raty, zamrożenia i umorzenia odsetek. Chcielibyśmy wspólnie wypracować model współpracy w tym zakresie – nie ukrywają przedstawiciele MOPR.

Galeria artykułu

 Nie radzisz sobie z długami? To może być Twój Dzień

Nie radzisz...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA