Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Podstawówka ze Świętego Wojciecha najlepsza w ogólnopolskim konkursie. "Mamy 1000 książek do biblioteki!"

 1 dodane: 06:52, 24/11/16

tagi:

To wielki sukces małej szkoły - podstawówka ze Świętego Wojciecha w ogólnopolskim konkursie pokonała blisko 300 szkół i zajęła pierwsze miejsce. Nagrodą było tutaj 1000 książek do szkolnej biblioteki.

Podstawówka ze Świętego Wojciecha najlepsza w ogólnopolskim konkursie.
Podstawówka ze Świętego Wojciecha najlepsza w
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O konkursie i wielkiej mobilizacji nauczycieli, uczniów i ich rodziców pisaliśmy TUTAJ.

Ogólnopolska akcja Empiku ruszyła 1 września, a od 6 października można było już głosować na zgłoszone do konkursu szkoły. Wśród nich BYŁO kilka placówek z Gdańska, w tym Szkoła Podstawowa nr 40 ze Świętego Wojciecha. W akcji tej 10 szkół, które zdobyły najwięcej głosów, zyskało po 1000 książek każda.

Pierwsze miejsce zajęła tutaj szkoła ze Świętego Wojciecha, która zgromadziła aż 17382 głosów. Wyprzedziła kolejną szkołę o blisko 300 głosów.

"Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za oddane na nas głosy. Mamy 1.000 książek dla biblioteki!!!" - napisano na oficjalnym profilu faceboowym Szkoły Podstawowej nr 40.

Nauczyciele SP nr 40 nie ukrywają, że uzyskanie 1000 książek stanowiłoby potężny zastrzyk woluminów do tutejszej biblioteki szkolnej. Obecnie placówka ma do dyspozycji uczniów około 4 tysięcy książek.

Co ciekawe, szkoła ze Świętego Wojciecha znana jest w Gdańsku z tego, że jej uczniowie lubią czytać. W rozmowach z nami nauczyciele opowiadają o drugim miejscu, które ich placówka zajęła w zeszłorocznym, organizowanym przez Radę Miasta konkursie „Szkoła najlepszych czytelników”.

Według statystyk w jednym semestrze jeden uczeń SP nr 40 wypożyczył tutaj nieco ponad osiem książek.

Co lubią czytać najczęściej dzieciaki ze szkoły w Świętym Wojciechu? Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się książki fantasy i książki o zwierzętach. W cenie są tutaj serie o detektywach, seria „Zwiadowcy”, czy seria „Zaopiekuj się mną”.

Galeria artykułu

Podstawówka ze Świętego Wojciecha najlepsza w ogólnopolskim konkursie. "Mamy 1000 książek do biblioteki!"

Podstawówka ze...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

85.167.144.*

22:42, 25/11/16

Olać tą pojebaną szkołę, zniszczyła mi dzieciństwo

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.252.*

12:45, 24/11/16

Dołączyłam się do sukcesu oddając codziennie głosik. Wielkie gratulacje dla tych którzy pomogli. Razem możemy więcej!:)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

09:01, 24/11/16

Brawo!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA