Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 16/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Silny wiatr w Gdańsku. Zamknięte cmentarze, niebezpiecznie w parkach

 1 dodane: 10:36, 26/11/16

tagi:

Ze względu na pogodę w Gdańsku zamknięto wszystkie miejskie cmentarze. Urzędnicy proszą też, by nie wchodzić dzisiaj do parków.

Silny wiatr w Gdańsku. Zamknięte cmentarze, niebezpiecznie w parkach
Silny wiatr w Gdańsku. Zamknięte cmentarze,
Fot. gdansk.pl Dominiki Paszliński

Fotografia 1 z 1

- Z powodu bardzo silnego wiatru, do odwołania zamknięty został dla odwiedzających Park Oliwski oraz wszystkie gdańskie cmentarze komunalne - informuje Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Pozostałe zieleńce nie są ogrodzone, więc nie można ich zamknąć, tak jak w przypadku Parku Oliwskiego. Ale urzędnicy proszą, by gdańszczanie nie wchodzili także i do innych zieleńców, w tym i Parku Oruńskiego. - Apelujemy o o zaniechanie w dniu dzisiejszym wycieczek w miejsca silnie zadrzewione - mówi Kaczmarek.

Cmentarzy, które są pod zarządem ZDiZ jest w Gdańsku dziewięć: Łostowicki, Św. Franciszka, Sobieszewski, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Centralny Srebrzysko, Garnizonowy, Oliwski i Św. Jadwigi.

Wszystkie pozostają zamknięte. Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj w godzinach 8-22 występować będą silne podmuchy wiatru, których prędkość w porywach może sięgać nawet 75 km/h.

Galeria artykułu

Silny wiatr w Gdańsku. Zamknięte cmentarze, niebezpiecznie w parkach

Silny wiatr w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.75.*

18:30, 26/11/16

Do tej pory nie było tak źle. Może to w godzinach 22 do 8 będzie mocniej wiało?U2Adhv

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA