Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńskie technikum najlepsze na Pomorzu. "Placówka na wysokim poziomie"

 1 dodane: 11:19, 10/01/17

tagi:

Technikum nr 8, którego siedziba mieści się na ulicy Smoleńskiej na Oruni, zostało uznane najlepszym technikum na Pomorzu. Według prestiżowego rankingu Perspektywy 2017, placówka zajmuje 48. miejsce w całej Polsce. Mamy komentarz dyrektor szkoły, a także wiceprezydenta Gdańska ds. edukacji.

W październiku szkoła na Smoleńskiej obchodziła swój jubileusz
W październiku szkoła na Smoleńskiej obchodziła swój jubileusz
Fot. fb CKZiU nr 2

Fotografia 1 z 1

- To wielki sukces naszej szkoły, na który solidnie zapracowała wspaniała kadra, ale i sami uczniowie. Nasze technikum ma 100 procent zdawalności, jeżeli chodzi o egzaminy zawodowe. Jesteśmy placówką na wysokim poziomie, cieszę się, że zostało to docenione – mówi w rozmowie z portalem MojaOrunia Barbara Mizerska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

To właśnie w tej placówce, która mieści się na ulicy Smoleńskiej, funkcjonuje Technikum nr 8. Uczy się tutaj około 250 osób.

W tym rok oruńskie technikum zdeklasowało innych rywali z Pomorza i w rankingu Perspektywy 2017 zajęło pierwsze miejsce w województwie, a w ogólnopolskim zestawieniu uplasowało się na 48. miejscu- To dobry wynik, ale zrobimy wszystko, by za rok był on jeszcze lepszy. Mamy w planach nawiązanie współpracy z kolejnymi pracodawcami, dla naszych uczniów otworzy to jeszcze większe perspektywy – komentuje Mizerska.

Zasady Rankingu Perspektywy ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Oruńskiej szkole przyznano wyróżnienie w postaci Złotej Tarczy. W rankingu wyróżniono także trzy gdańskie licea: III LO im. Bohaterów Westerplatte, V LO im. Stefana Żeromskiego oraz II LO im. Dr. Wł. Pniewskiego.

- Inwestycja w gdańskie szkolnictwo zawodowe przynosi efekty, potwierdzamy także rolę lidera w regionie. Gratuluję uczniom, rodzicom i nauczycielom, bo wszyscy na ten sukces pracują. Zapraszamy młodych ludzi z Metropolii do wyboru naszych szkół ponadgimnazjalnych. Obok rzetelnej wiedzy, nasze szkoły gwarantują też fantastyczne warunki i doskonały start społeczny i zawodowy. W Gdańsku konsekwentnie realizujemy hasło pracodawców: "Masz zawód i praktykę, masz pracę" oraz dajemy szansę na najlepsze studia – komentuje Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska.

Galeria artykułu

W październiku szkoła na Smoleńskiej obchodziła swój jubileusz

W październiku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.146.170.*

09:38, 16/01/17

Szanowna Pani Dyrektor mgr Barbara Mizerska! Od dawna wiele osób uważało,że "Stara Orunia",to zaniedbana i"głupia" dzielnica Gdańska...To pierwsze się zgadza,ale z drugim,ani ja,ani wielu mieszkańców tej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.159.*

20:56, 15/01/17

Od kilku dni widzę tylko jeden wpis.Czy to wynika z zazdrości.Nie znam obecnie organizacji ZKZiU Nr 2,ale zajęcie I miejsca w województwie przez Technikum Nr 8,to wielki sukces dla Oruni po wielu latach... ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

12:58, 10/01/17

Jestem dumna ,że skończyłam Technikum na Smoleńskiej, co prawda wieki temu . Zawsze mówiono,że to POLITECHNIKA ORUNSKA. Poziom był wysoki, w większości to byli wspaniali nauczyciele. Cześć ich pamięci. Gratuluję ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA