Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 08/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Park Oruński ma swój... kaczkomat. "Dokarmiajmy ptaki zdrową karmą!"

 1 dodane: 17:10, 11/01/17

tagi:

Tego w Parku Oruńskim jeszcze nie było – w tym popularnym zieleńcu zamontowano dzisiaj kaczkomat, czyli drewniany domek-zasobnik, z którego za darmo można pobrać torebki ze specjalną karmą dla ptactwa wodnego. Pojemniki staną w kilkunastu gdańskich lokalizacjach.

Park Oruński ma swój... kaczkomat.
Park Oruński ma swój... kaczkomat. "Dokarmiajmy
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

Do "kaczkomatów" dołączono specjalne tablice z informacją o tym, jak i czym powinno się dokarmiać ptaki zimą - bo na pewno nie chlebem. Systematyczne karmienie ptaków chlebem jest szkodliwe dla ich zdrowia. Dzięki temu projektowi mieszkańcy Gdańska wybierający się na spacer nad któryś z 17 zbiorników wodnych, będą mieli możliwość karmienia ptactwa wodnego pełnowartościową karmą – przekonują urzędnicy.

- To zdrowa alternatywa dla popularnego, ale szkodliwego dla zwierząt chleba. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi na to, czym karmimy ptaki w zimie – mówi wiceprezydent Piotr Grzelak.

Pojemniki staną w następujących lokalizacjach: - w Parku Oliwskim, - w Parku Przymorze, - przy zbiorniku Wileńska, - przy zbiorniku Srebrniki, - przy zbiorniku przy ul. Wielkopolskiej, - przy zbiorniku Augustowska, - przy zbiorniku Świętokrzyska I, - przy zbiorniku Świętokrzyska II, - przy zbiorniku Jeleniogórska, - przy zbiorniku Madalińskiego, - w Parku Oruńskim, - przy zbiorniku Platynowa - w Parku Chirona, - w Parku Regana (dwa dystrybutory), - na zieleńcu przy ul. Pomorskiej (dwa dystrybutory), - przy zbiorniku Spacerowa.

Galeria artykułu

Park Oruński ma swój... kaczkomat. "Dokarmiajmy ptaki zdrową karmą!"

Park Oruński ma...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

109.243.249.*

11:56, 16/01/17

W sobotę już zabrakło karmy, niech ktoś tego pilnuje do cholery.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.28.*

21:39, 12/01/17

Podobno każdy sądzi po sobie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

18:25, 11/01/17

W Parku Oruńskim to ludzie zjedzą sami

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA