Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ferie zimowe na Oruni i w całym Gdańsku. Jak Wam się podoba taka oferta?

 1 dodane: 18:21, 12/01/17

tagi:

16 stycznia w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. W Gdańsku oferta dla wypoczywających uczniów jest całkiem interesująca. Sprawdziliśmy, jak młodzi gdańszczanie mogą spędzić ferie, także i na Oruni i w południowych dzielnicach.

 Ferie zimowe na Oruni i w całym Gdańsku. Jak Wam się podoba taka oferta?
Ferie zimowe na Oruni i w całym Gdańsku. Jak Wam
Fot. mat prasowe

Fotografia 1 z 1

W zimowe ferie szkoła przy ulicy Małomiejskiej (ZKPiG nr 5) pozostanie otwarta w dniach 16-20 stycznia. Będą się tam odbywać zajęcia sportowe, turystyczne, basenowe, plastyczno-techniczne, muzealne, teatralno-dramowe, filmowe, edukacyjne. W tym samym terminie "czynna" będzie też szkoła w Świętym Wojciechu, gdzie odbywać będą się zajęcia sportowe i rekreacyjne. Urzędnicy informują też, że swoje podwoje w ferię otworzy też Szkoła Podstawowa nr 16 (ulica Ubocze). Od 23 do 27 stycznia w szkole mają się odbywać zajęcia sportowe i wycieczki do ciekawych miejsc.

Na Ujeścisku placówką, która także w ferie będzie pełna dzieci, jest Szkoła Podstawowa nr 12 przy ulicy Człuchowskiego. Od 23 do 27 stycznia będą tutaj urządzane zajęcia sportowe, wyjścia, warsztaty z szycia, zajęcia ekologiczne, warsztaty z pierwszej pomocy, zajęcia plastyczne i wokalne.

Artystyczne ferie na Oruni

Bogatą ofertę przygotowała Stacja Orunia (Dworcowa 9). - Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00, w pierwszym i drugim tygodniu ferii. Koszt: 120 zł za cały tydzień zajęć – informują przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury.

„Podczas ferii mali uczestnicy będą mogli poznać różne dziedziny sztuki i wezmą udział w wielu zajęciach twórczych: plastycznych, kreatywnych, ceramicznych, muzycznych, rękodzieła, uczestniczyć w eksperymentach muzycznych i kulinarnych, a także w zajęciach ruchowych. Podczas spacerów po Oruni towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, który wprowadzi nas w świat dzielnicy sprzed lat, opowie o ciekawych i historycznych miejscach na mapie Oruni. Wyjście do Warsztatu Kowalskiego pozwoli poznać zapomnianą, ale jakże ciekawą pracę kowala” - czytamy na stronie internetowej GAK.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona. Jak informuje nas dzisiaj Iwona Kopeć z Gdańskiego Archipelagu Kultury, zainteresowanie feriami w Stacji Orunia jest bardzo duże. - Obecnie mamy już tylko dostępne listy rezerwowe. Jeżeli któreś z wpisanych na główną listę dzieci zrezygnuje, będzie można dołączyć się do naszych zajęć.

Bezpłatne kino i gry planszowe

Stacja Orunia przygotowała również i bezpłatną ofertę. W ferie, w środy i piątki (godzina 15:15) będą wyświetlane bajki dla dzieci. - Kino jest bezpłatne, a repertuar niech pozostanie jeszcze niespodzianką – dopowiada rozmówczyni MojaOrunia.pl. Z kolei w poniedziałki i wtorki o godzinie 15 dzieci będą mogły przyjść pograć w gry planszowe. Także i te zajęcia są bezpłatne.

W ferie w Gościnnej Przystani (Gościnna 14) odbywać się będą zajęcia dla dzieci z tutejszej świetlicy i dla młodzieży, która także na co dzień bierze udział w życiu oruńskiego Domu Sąsiedzkiego.

A może basen?

Wychodząc poza Orunię: - Miejsca na przygotowanych przez siebie zajęciach ma również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Basen za zeta” i Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta szkolna przeznaczona dla młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia odbywać się będą na pływalni przy ul. Chałubińskiego na Chełmie. Ze specjalnej oferty mogą również skorzystać rodziny. Od 16 do 29 stycznia w określonych godzinach wstęp dla min. jednego dorosłego plus dziecko będzie kosztował 5 zł od osoby – informują gdańscy urzędnicy.

Więcej informacji na temat gdańskiej oferty w ferie zimowe znajdziesz TUTAJ.

Galeria artykułu

 Ferie zimowe na Oruni i w całym Gdańsku. Jak Wam się podoba taka oferta?

Ferie zimowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

21:37, 12/01/17

czyli...W CZASIE FERII DZIECI SIĘ NIE NUDZĄ; przynajmniej na Oruni :) Brawa dla organizatorów.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA