Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Radni rozpoczynają dyskusję o budżecie dzielnicy. Spotkania w Św. Wojciechu i na Oruni

 1 dodane: 10:24, 18/01/17

tagi:

Jeżeli masz pomysł na drobną inwestycję, lub drobny projekt dla Oruni, teraz jest najlepszy czas by o tym powiedzieć – oruńska Rada Dzielnicy rozpoczyna dyskusję ws. swojego budżetu. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zaplanowano już dzisiaj w Świętym Wojciechu, kolejne – w poniedziałek, w Gościnnej Przystani. Propozycje można też przekazywać przez internet.

Od lat z budżetu Rady Dzielnicy dofinansowywany jest Festyn w Parku Oruńskim.
Od lat z budżetu Rady Dzielnicy dofinansowywany jest Festyn w Parku Oruńskim.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tym roku budżet Rady Dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” wynosi nieco mniej niż 60 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z miejskiej kasy, ale dysponować nimi mogą właśnie radni dzielnicy. Przypomnijmy, oruńska Rada liczy sobie 15 osób, wszyscy są mieszkańcami dzielnicy.

Dyskusja rozpocznie się od Świętego Wojciecha

Oruńscy radni mają już kilka pomysłów na co wydać przynajmniej część tej sumy (współfinansowanie lokalnych festynów, projekty dla dzieci i seniorów, zakup stolika do szachów), ale czekają też na propozycje mieszkańców. - Pierwsze spotkanie rusza już dzisiaj w Świętym Wojciechu. Dyskusja, na którą serdecznie zapraszamy, rozpocznie się o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 40 przy ulicy Stromej – mówi nam Maciej Kochanowski z Rady Dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

I podkreśla: Swoje wnioski do budżetu można zgłaszać także przez stronę internetową Rady Dzielnicy www.radadzielnicy.pl w zakładce Budżet 2017.

W zeszłym roku, to właśnie na budżetowych spotkaniach w Św. Wojciechu pojawiło się najwięcej osób. Radni przyznają jednak, że dyskusja szybko przeszła na inne, nie do końca związane z budżetem tory.

Na co można wydać pieniądze z budżetu dzielnicy?

Dla przypomnienia: pieniądze z budżetu rad dzielnic mogą być pożytkowane na drobne inwestycje (na Oruni tworzono w taki sposób m.in. przejścia dla pieszych, doposażano siłownie napowietrzne, fundowano znaki i tablice), a także na inne projekty. W przeszłości z budżetu radni dofinansowywali między innymi oruńskie festyny, biegi w Parku Oruńskim, czy sportowe imprezy w szkołach i przedszkolach. Wspierali też młodzież z oruńskiego Domu Sąsiedzkiego, czy tutejszych seniorów.

Dyskusja odbędzie się także na Oruni

W najbliższy poniedziałek (23.1) zaplanowano kolejne spotkanie budżetowe, które tym razem odbędzie się w Gościnnej Przystani (Gościnna 14). Tak jak i dzisiejsza dyskusja w Świętym Wojciechu, także i ta w oruńskim Domu Sąsiedzkim rozpocznie się o godzinie 18.

Harmonogram ustalania budżetu wygląda następująco

W rozmowie z nami radni podają nam harmonogram ustalania budżetu dzielnicy. Do końca stycznia na internetowej stronie Rady Dzielnicy można zgłaszać swoje pomysły ws. budżetu. 8 lutego na swojej sesji radni z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha przyjmą ostateczną wersję budżetu dla dzielnicy na rok 2017.

Galeria artykułu

Od lat z budżetu Rady Dzielnicy dofinansowywany jest Festyn w Parku Oruńskim.

Od lat z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.146.16.*

18:56, 21/01/17

Nie mogę się tam wpisać,więc piszę tutaj...Orunia,to nie "San Escobar", więc czemu zapominacie o Ul.Przy Torze???Czy ktoś z Rady Dzielnicy próbował się tą ul.przejechać samochodem???Nikt z Rady nie wspomina o ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.253.*

13:25, 19/01/17

Parking na przeciwko Parku Oruńskiego. Zamiast rosnących tam chaszczy przydałby się teren gdzie bezpiecznie zostawić samochód.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.158.*

12:58, 19/01/17

Dobry pomysł z tą tablicą,ale to tylko my będziemy czytali,ile lat/dni/, czekamy na prawdziwy-skuteczny ruch władz miasta.Oni zebrania robią w szkołach przed przejazdem.Dom Sąsiedzki i Portal też nie muszą ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

14:58, 18/01/17

Ja proponuję 2 duże tablice świetlne - widoczne z daleka dla pasażerów pociągów, pieszych i kierowców. Zlokalizowane obok przejazdów Dworcowa i Sandomierska. Treść na tablicach do uzgodnienia, ale moja ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

13:21, 18/01/17

Fajny pomysł

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.24.*

12:32, 18/01/17

A ja proponuję Zbudowanie TOALETY w Parku Oruńskim. To wstyd dla Włodarzy miasta.Taki piękny, rozległy park. Superancki plac zabaw. Tylko TOALET brak. Gdzie iść z dzieckiem, jak mu się siusiu lub kupkę zachce? ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA