Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Korty, plac dla rolkarzy, siłownia. Dyskusja ws. planu dla fragmentu Oruni Górnej

 2 dodane: 13:16, 18/01/17

tagi:

Dla wielu mieszkańców Oruni to może być istotna informacja – dzisiaj w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbędzie się dyskusja ws. przyszłości terenu pomiędzy Platynową i Czirenberga, a także rejonem Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Dolina Potoku Oruńskiego”. Miejscy planiści mówią tutaj o konkretnych inwestycjach, ale plan rodzi kilka znaków zapytania. Na dzisiejszą dyskusję wybierają się radni z dzielnicy Chełm.

To miejsce zna niemal każdy mieszkaniec tego rejonu - pisaliśmy kilka lat, przygotowując fotorelację
To miejsce zna niemal każdy mieszkaniec tego rejonu - pisaliśmy kilka lat, przygotowując fotorelację
Fot. Przemysław Kluz

Fotografia 1 z 2

- Do planu przystąpiono na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” - informują w rozmowie z nami planiści Biura Rozwoju Gdańska. Mowa o obszarze około 1,1 hektara, położonego na Oruni Górnej (zobacz jedno ze zdjęć do niniejszego tekstu). Kilka lat temu pisaliśmy o nim w tym artykule.

"To miejsce zna niemal każdy mieszkaniec tego rejonu. Młodsi spędzają tam wagary lub palą latem ogniska, z dala od wzroku „natrętnych dorosłych”, właściciele czworonogów spacerują wśród zieleni upstrzonej śmieciami, natomiast amatorzy wszelakich używek w spokoju oddają się swoim przyjemnościom" - to fragment naszego tekstu.

W 2017 roku na temat tej części Oruni Górnej trwać będzie dyskusja, której efektem będą konkretne zmiany.

- Nowy plan ma zmienić parametry zabudowy, tak aby umożliwić realizację krytego kortu tenisowego oraz toru z placem ćwiczeń dla rolkarzy i terenowych urządzeń ćwiczeń fitness przeznaczonych głównie dla osób starszych – tłumaczą przedstawiciele BRG.

Tego typu inwestycje z pewnością znajdą wielu zwolenników. Są jednak mieszkańcy, dla których zmiana planu dla tego terenu niesie za sobą niebezpieczne konsekwencje. Niektórzy z radnych dzielnicy mówią o złych rozwiązaniach dla środowiska.

- Już wcześniej do planu były składane uwagi przez mieszkańców. Chodziło o budowę ciągu pieszego w miejscu, gdzie do tej pory dominowała zieleń. Niektórzy z mieszkańców protestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale ostatecznie ich postulaty nie zostały uwzględnione – w rozmowie z nami przyznają miejscy planiści, którzy jednak zapewniają, że dzisiejsza dyskusja w BRG to wciąż dobry moment na składanie kolejnych wniosków.

Na dzisiejszym spotkaniu zobaczymy też radnych dzielnicy Chełmu. Do sprawy jeszcze wrócimy.

Dyskusja na temat omawianego tutaj planu rozpocznie się dzisiaj (18.1) o godzinie 17:00 w Biurze Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24.

Galeria artykułu

To miejsce zna niemal każdy mieszkaniec tego rejonu - pisaliśmy kilka lat, przygotowując fotorelację

To miejsce zna...

Omawiany w artykule teren Oruni Górnej

Omawiany w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.190.243.*

00:59, 22/01/17

Jak długo jeszcze Orunia Górna będzie należała do Chełma, z którym nie ma nic wspólnego.Już dawno powinna być samodzielną jednostką administracyjną

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA