Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wiceprezydent o remoncie Sandomierskiej: chodniki do poprawki, ulica... do analizy

 1 dodane: 16:59, 20/01/17

tagi:

Jest szansa, że w 2018 roku Sandomierska doczeka się remontu chodników. A co z remontem ulicy? - pytają okoliczni mieszkańcy, radni dzielnicy i lokalni przedsiębiorcy. Urzędnicy na czele z wiceprezydentem Grzelakiem nie mają tutaj konkretnej odpowiedzi.

Wiceprezydent o remoncie Sandomierskiej: chodniki do poprawki, ulica... do analizy
Wiceprezydent o remoncie Sandomierskiej: chodniki
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Za sprawą oruńskiej Rady Dzielnicy niedawno odbyło się spotkanie z wiceprezydentem Grzelakiem, na które zaproszono też lokalnych przedsiębiorców, m.in. przedstawicieli położonego na Sandomierskiej zakładu Cemet.

-  Odniosłem wrażenie, że wiceprezydent Grzelak trochę zrzuca odpowiedzialność na nas mieszkańców. Prosił byśmy napisali projekt remontu ulicy Sandomierskiej. Trochę tutaj wyręczamy urzędników, ale dobrze, taki dokument przygotujemy – mówi nam Paweł Kończyński, mieszkaniec Sandomierskiej, który od wielu miesięcy zabiega o remont swojej ulicy.

Nieco inaczej stawia tutaj akcenty Maciej Kochanowski, przewodniczący Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce", który również brał udział w dyskusji. - Nie dajmy się zwariować, że każda ulica na Oruni wymaga jakiegoś specjalnego dokumentu. Nam jako radnym i przecież także mieszańcom Oruni zależy na remoncie Sandomierskiej, stąd chcieliśmy zorganizować w tej sprawie spotkanie z wiceprezydentem i przenieść całą dyskusję na nieco wyższy poziom.

- Będziemy współpracować z gdańskim ZDiZ, jeżeli chodzi o doraźne remonty jezdni Sandomierskiej. W tej sprawie spotkamy się na pewno z urzędnikami na wiosnę tego roku. Liczymy, że pojawią się także mieszkańcy Sandomierskiej - dopowiada Kochanowski.

Dlaczego ta część Oruni wymaga aż takiej uwagi ze strony mieszkańców, radnych i urzędników? Pisaliśmy już na portalu o katastrofalnym stanie nawierzchni Sandomierskiej, a także o nagminnym łamaniu przepisów drogowych przez wielu kierowców, którzy decydują się tutaj na przejazd. Doraźne remonty, zdaniem mieszkańców, nie poprawią sytuacji. Konieczna jest gruntowna modernizacja.

- Ulica Sandomierska jest włączona do programu chodnikowego. Taki remont chodników może odbyć się w 2018 roku. Obecnie, na wniosek radnej miasta Magdaleny Olek analizujemy też możliwość jednoczesnej rewaloryzacji ulicy Sandomierskiej – mówi w rozmowie z nami wiceprezydent Grzelak.

Urzędnicy tłumaczą, że na ten moment nie ma środków w budżecie miasta na remont nawierzchni jezdni Sandomierskiej. Być może jednak do takiej inwestycji „dorzucą się” lokalni przedsiębiorcy, dla których zły stan Sandomierskiej również stanowi problem. I choć nie ma jeszcze konkretnych deklaracji, taki pomysł już pojawił się podczas wspomnianego wyżej spotkania z prezydentem.

- Będę namawiał oruńskich przedsiębiorców do tego, by w jakimś stopniu partycypowali w kosztach takiego przedsięwzięcia. Najpierw jednak trzeba przygotować projekt remontu ulicy Sandomierskiej.

Lepsza wiadomość płynie z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Jest duża szansa, że w najbliższych tygodniach miasto przeznaczy jedną ze swoich kamer właśnie do monitorowania sytuacji na ulicy Sandomierskiej. Chodzi o ukrócenie samowolki kierowców, którzy zdaniem okolicznych mieszkańców nagminnie łamią tutaj przepisy drogowe – jadą zbyt szybko i nie stosują się do obowiązujących znaków zakazu.

Galeria artykułu

Wiceprezydent o remoncie Sandomierskiej: chodniki do poprawki, ulica... do analizy

Wiceprezydent o...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.23.253.*

17:37, 23/01/17

Kiedy w końcu Raduńską otworzą? To są kpiny 100 m robią od października? bez jaj

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.16.*

18:35, 21/01/17

Monitoring,to głupota!!!Tu potrzebny jest remont,ale nie taki,jaki "zrobiono"na tej ulicy przy Mostowej-tam jeszcze bardziej "wykonano"wiele nierówności.72 lata po wojnie.Kocborowo!!! i kłótnia o ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.147.28.*

07:28, 21/01/17

Jestem bylym mieszkancem ul.Sandomierskiej . I to co tu czytam to sie nie miesci w glowie .Ale mam propozyje zrobcie chodnik , bo jest w programie chodnikowym ( co jest smiechu warte) . ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA