Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Basen na Oruni coraz bliżej. Najpierw przetarg, a za kilka tygodni rozpoczną się prace

 1 dodane: 09:29, 26/01/17

tagi:

W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę basenu przy ulicy Smoleńskiej. Otwarcie nowej pływalni planowane jest w 2018 roku.

Basen na Oruni coraz bliżej. Najpierw przetarg, a za kilka tygodni rozpoczną się prace
Basen na Oruni coraz bliżej. Najpierw przetarg, a
Fot. materiały DRMG

Fotografia 1 z 1

Nowy basen zostanie wybudowany na ulicy Smoleńskiej, przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2. To właśnie tutaj w ostatnich latach powstały między innymi boiska do piłki nożnej, ale też do koszykówki, czy siatkówki.

Teraz okolica zyska kolejną inwestycję – miejską pływalnię, z której korzystać będą mogli także oruniacy. Pod koniec stycznia została podpisana umowa z firmą Pracowanią InwestProj Wojciech Ossak, która miała wykonać kompleksową dokumentację projektową. Zostały już zaprezentowane koncepcyjne rysunki nowej pływalni na Oruni.

Urzędnicy zagospodarowali też niezbędne środki w budżecie miejskim. Budowa basenu rozpocznie się w tym roku, a w przyszłym pływalnia na ulicy Smoleńskiej ma być już gotowa.

Zanim jednak będą mogły ruszyć prace, potrzeba wyłonić firmę, która będzie budować basen. - Przetarg rusza na dniach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, procedura potrwa około dwóch miesięcy. Prace rozpoczną się oczywiście jeszcze w tym roku, koniec inwestycji planowany jest na marzec 2018 roku - mówi nam Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Budynek basenu ma zostać podzielony na dwa poziomy. Na niskim parterze zaprojektowano część socjalną, na piętrze – sam basen i szatnie. - Z basenu będzie mogło korzystać jednocześnie nie więcej niż 46 osób. - 30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej – precyzują gdańscy urzędnicy.

W budynku znajdować się będzie: hala basenowa z basenem o długości 25 metrów (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi i jacuzzi. Nie zabraknie też szatni, pryszniców, pomieszczeń technicznych i biurowych.

Galeria artykułu

Basen na Oruni coraz bliżej. Najpierw przetarg, a za kilka tygodni rozpoczną się prace

Basen na Oruni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.47.234.*

08:37, 06/04/17

Oby tylko nie wyszło jak remont Raduńskiej. Pół roku zamiast miesiąca.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.11.194.*

11:17, 05/02/17

Kapitalny pomysł:) nie będziemy musieli jeździć na drugi koniec Gdańska żeby popływać. Jeśli tylko ceny będą porównywalne do cen na innych basenach będzie tam zawsze sporo ludzi .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.46.*

13:27, 29/01/17

Witam Miasto Gdańsk wybrało najmniej korzystną lokalizacje basenu pod względem uciążliwości dla mieszkańców - blisko budynków przy ulicy Grabowej. Gdyby nie publikacja na portalu mojaorunia.pl urzędnicy w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.193.*

20:36, 27/01/17

54* Będziesz miał widok na basen który nie zasłoni ci słońca. Dodatkowo widok będzie wygłuszał tobie odgłosy i reflektory z boiska. Więcej plusów niż minusów ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.54.*

22:22, 26/01/17

Niestety okna mojego domu do drugiego piętra będą zasłonięte tylną ścianą...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.160.200.*

22:06, 26/01/17

Czekam z niecierpliwością

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.172.255.*

14:05, 26/01/17

Świetnie, wygląda, że projekt naprawdę zostanie zrealizowany. Nie trzeba będzie już szukać odległych basenów.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA