Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ostatni dzwonek, by zgłaszać propozycje do budżetu dzielnicy. Na co wydać te pieniądze?

 1 dodane: 17:21, 30/01/17

tagi:

Trwa dyskusja na temat tegorocznego budżetu oruńskiej Rady Dzielnicy, czyli pieniędzy, z których można sfinansować drobne inwestycje i przedsięwzięcia na Oruni, Lipcach i w Świętym Wojciechu. Swoje propozycje mają już tutejsi radni, ale pomysły zgłaszają także i inni mieszkańcy. Jedni zrobili to na organizowanych spotkaniach, inni przekazują swoje wnioski przez internet.

Od lat z budżetu oruńskiej Rady Dzielnicy przeznaczane są środki na dofinansowanie festynów na Oruni
Od lat z budżetu oruńskiej Rady Dzielnicy przeznaczane są środki na dofinansowanie festynów na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tym roku budżet Rady Dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” wynosi nieco mniej niż 60 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z miejskiej kasy, ale dysponować nimi mogą właśnie radni dzielnicy. Przypomnijmy, oruńska Rada liczy sobie 15 osób, wszyscy są mieszkańcami dzielnicy.

Mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje

W ostatnich tygodniach ws. budżetu rady odbyły się dwa spotkania. Jedna z dyskusji miała miejsce w Świętym Wojciechu, druga – na Oruni. Mieszkańcy zgłaszali radnym swoje propozycje do budżetu.

Pojawiły się między innymi wnioski o dofinansowanie inicjatyw sportowego Stowarzyszenia Salos, a także prośba o dotację turnieju dla szkół podstawowych w SP nr 16. Innym z pomysłów były  kwestie związane z aktywizacją seniorów na Oruni. Jedna z osób zaproponowała też występy teatru obwoźnego w dzielnicy.

"Ta suma jest skromna"

Podczas dyskusji w Gościnnej Przystani pojawiły się też głosy krytyczne. Jeden z oruniaków utyskiwał na małą liczbę pieniędzy (58 440 zł), jaka w tym roku przypadła na budżet oruńskiej Rady. Przypomnijmy, wysokość tej sumy zależy od liczby mieszkańców w dzielnicy, a także od frekwencji w ostatnich wyborach do rad dzielnic.

Masz pomysł ws. budżetu? Daj znać przez internet

Mieszkańcy dzielnicy swoje propozycje ws. budżetu zgłaszają też przez internet. Na stronie oruńskiej Rady Dzielnicy istnieje właśnie taka możliwość. - Mieliśmy już osiem takich wniosków – mówi nam Maciej Kochanowski, przewodniczący Rady.

Teraz jest ostatni dzwonek, by przez internet wskazać własne pomysły.

Do tej pory skierowane przez internetowy formularz propozycje dotyczyły m.in. małych inwestycji w parku przy ulicy Związkowej. Było też ponowne lobbowanie na rzecz Salosu.

Radni wskazują, na co wydadzą pieniądze

Swoje pomysły mają też sami radni dzielnicy. W tym roku, tak jak w poprzednich latach, część budżetu zostanie przeznaczona m.in. na wsparcie lokalnych festynów, turniejów sportowych dla dzieci, czy biegów w Parku Oruńskim. Pojawiły się też nowe przedsięwzięcia. Za pieniądze z budżetu rady mogłyby zostać sfinansowane m.in. potańcówki na Oruni, festyn na Św. Wojciechu, festyn na ulicy Gościnnej, biegi na orientację, czy projekty Zdolnej Oruni.

Najprawdopodobniej 8 lutego radni dzielnicowi przegłosują ostateczny kształt budżetu na rok 2017.

Jak Wam się podobają propozycje radnych dzielnicowych i innych mieszkańców? Zapraszamy do dyskusji.

Galeria artykułu

Od lat z budżetu oruńskiej Rady Dzielnicy przeznaczane są środki na dofinansowanie festynów na Oruni

Od lat z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.206.*

23:26, 31/01/17

Zbudować bezpośrednie najkrótsze przejście od tunelu kolejowego do Biedronki.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.194.*

18:25, 31/01/17

Ustawić kwietniki na betonowych wysepkach Traktu św. Wojciecha na odcinku od Szosy Starogardzkiej do Sandomierskiej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.187.90.*

17:37, 31/01/17

na nasadzenie drzew w Parku Oruńskim po procesie tzw.rewitalizacji

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

17:23, 31/01/17

zbudować koloseum do walk gladiatorów z dzikami

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.234.*

12:49, 31/01/17

Dziękuję za zgłoszenie. Przyjęto do realizacji. Pozdrawiam Paweł A.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.253.*

08:58, 31/01/17

Parking przy Parku Oruńskim.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA