Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wielka dyskusja na temat rewitalizacji Oruni. W poniedziałek nie może zabraknąć mieszkańców!

 1 dodane: 09:11, 10/02/17

tagi:

To będzie jedno z najważniejszych spotkań dla Oruni – w najbliższy poniedziałek w szkole przy ulicy Smoleńskiej odbędą się konsultacje, na których miasto opowie o szczegółach planowanej w dzielnicy rewitalizacji. Jeżeli interesujecie się przyszłością Oruni, nie może was zabraknąć podczas tej dyskusji.

Na Orunię zbliża się rewitalizacja. Na zdjęciu widać remont (lata 70.) dzisiejszego Traktu św. Wojci
Na Orunię zbliża się rewitalizacja. Na zdjęciu widać remont (lata 70.) dzisiejszego Traktu św. Wojci
Fot. archiwum Dariusza Prycela

Fotografia 1 z 1

O tym, że na Oruni szykuje się rewitalizacja pisaliśmy już wielokrotnie. Dzielnicę czeka poważny zastrzyk gotówki. Ale jak wielki, i co konkretnie zostanie zmienione w dzielnicy? Na te i inne pytania być może poznamy już odpowiedzi w najbliższy poniedziałek (13.2).

Wtedy też o godzinie 17 w szkole na Smoleńskiej (CKZiU nr 2) rozpocznie się spotkanie, na którym miejscy planiści z Biura Rozwoju Gdańska przedstawią projekt Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR).

– Przedstawimy efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu, a właściwie współpracy zespołu z mieszkańcami, czyli projekt GPR. Przede wszystkim jednak przedstawimy to, co może się wydarzyć w najbliższych latach na wskazanych obszarach, czyli proponowane działania inwestycyjne i społeczne, które przyczynią się do poprawy warunków zamieszkania, prowadzenia działalności gospodarczej, a także wizerunku terenów znajdujących się obecnie w złym stanie technicznym, gospodarczym i społecznym – mówi Ewa Pielak z Biura Rozwoju Gdańska.

- Oczywiście na projekty staramy się o uzyskanie dofinansowania ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przed nami przygotowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej, dokumentacji technicznej itp., pierwsze widoczne prace zaczną się nie wcześniej niż 2018 roku – dodaje dyrektor Pielak.

Spotkania planowane w lutym to nie jedyna forma konsultacji, do 2 marca można też składać swoje wnioski i uwagi do Gminnego Programu Rewitalizacji na Oruni . Wypełniony formularz konsultacyjny (dostępny na stronie BIP i brg.gda.pl) można złożyć drogą elektroniczną na adres: rewitalizacja@brg.gda.pl, wysłać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, lub złożyć osobiście w sekretariacie pok. nr 401 (IV piętro), w godzinach 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku.

Rewitalizacją mają zostać objęte takie obszary jak: Orunia, Biskupia Górka ze Starym Chełmem, Dolne Miasto, Stare Przedmieście, Nowy Port.

Galeria artykułu

Na Orunię zbliża się rewitalizacja. Na zdjęciu widać remont (lata 70.) dzisiejszego Traktu św. Wojci

Na Orunię...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

22:52, 15/02/17

BYC MOZE WARTO PRZYJSC NA TE "ich" SPOTKANIE BY O CZYM POMARZYC NA PRZYSZLE LATA,I MODLY W POCHODZIE ZROBIC BY COS Z TEGO ULAMKOWY SPOSOB WYSZLO...ZA 1R.WYBORY DO SAMORZADOW najwazniejszy sondaz poparcia!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

15:16, 13/02/17

Wywalenie szlabanów będzie skuteczniejsze od jakiejkolwiek rewitalizacji!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

11:48, 13/02/17

Ogromnie żałuję, ale dziś musze wyjechać poza Gdańsk. Prosiłbym redakcję portalu o sprawozdanie po spotkaniu. Czy jakiekolwiek działania rewitalizacyjne planowane są w Oruni za torami? Np. remonty ulic: Głuchej, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.196.*

20:57, 10/02/17

Świetna fotka. Można liczyć na więcej?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA