Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wychodzi kolejna książka o Oruni. Przyjdź na spotkanie z autorem

 1 dodane: 17:04, 22/02/17

tagi:

Już w najbliższą sobotę (25 02) o godzinie 17 w Gościnnej Przystani odbędzie się prezentacja książki "Oruńskie tango". Napisał ją Krzysztof Kosik, mieszkaniec dzielnicy, która ma już na swoim koncie publikację o tej części Gdańska.

Okładka nowej książki
Okładka nowej książki
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

"Oruńskie tango" to zbiór siedmiu opowiadań, opisujących zdarzenia, które miały miejsce od połowy XIX wieku aż do czasów współczesnych. To historie fabularyzowane, opierające się na prawdziwych postaciach i zdarzeniach. Niektóre z imion i nazwisk zostały w książce zmienione.

Jedna z historii opowiada o tandemie oruńskich kłusowników, inna poświęcona jest do tej pory nieodnalezionym skarbom z kościoła protestanckiego Św. Jerzego. Z bardziej współczesnych zdarzeń znalazło się tutaj opowiadanie, traktujące o tragicznych w skutkach wydarzeniach grudniowych 1970 roku na Pomorzu.

Krzysztof Kosik, były radny Gdańska, obecnie mieszkaniec ulicy Gościnnej ma już na swoim koncie książkę „Oruński Antykwariat”, o której pisaliśmy TUTAJ. Teraz skończył "Oruńskie Tango". Czemu akurat taki tytuł? - Jednym z największych przebojów granych w Adrii było oczywiście tango. Grał je kulawy Klaus, taper, którego tuż po wojnie można było spotkać w tej znanej, oruńskiej knajpie – wyjaśnia Kosik.

Książka ma 93 strony i będzie kosztować 25 złotych. Nakład to 1000 egzemplarzy. Sprzedaż organizuje między innymi Księgarnia Internetowa Wydawnictwa Bernardinum.

W najbliższą sobotę (25 02) będzie można ją także zakupić w Gościnnej Przystani. Tam właśnie Krzysztof Kosik organizuje swoje spotkanie autorskie, gdzie opowie o swojej książce "Oruńskie Tango".

- Serdecznie zapraszam wszystkich na spotkanie. Będzie trochę ciekawych i sentymentalnych historii - obiecuje Kosik.

Galeria artykułu

Okładka nowej książki

Okładka nowej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

81.15.172.*

09:25, 24/02/17

Szkoda, że termin koliduje z inna prezentacja książki w GAK o Szopenhauerze.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA