Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 29/03/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prezentacja książki "Oruńskie tango"

 2 dodane: 08:45, 27/02/17

tagi:

Zawsze to powtarzałem, że trzeba łamać schematy związane z Orunią, i że warto pisać o tej dzielnicy - mówił Krzysztof Kosik, autor książki "Oruńskie Tango", która w ten weekend została oficjalnie zaprezentowana czytelnikom.

 Prezentacja książki
Prezentacja książki "Oruńskie tango"
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Blisko 100 stron, siedem opowiadań i wszystkie dotyczą Oruni - w weekend w Gościnnej Przystani odbyła się prezentacja książki "Oruńskie Tango". Napisał ją Krzysztof Kosik, mieszkaniec ulicy Gościnnej, który ma już na swoim koncie publikację "Oruński Antykwariat".

"Oruńskie tango" opisuje zdarzenia, które miały miejsce od połowy XIX wieku aż do czasów współczesnych. To historie fabularyzowane, opierające się na prawdziwych postaciach i zdarzeniach. Niektóre z imion i nazwisk zostały w książce zmienione.

Jedna z historii to wspomnienia autora z wydarzeń grudniowych 1970 roku, w których brał udział jako nastolatek.

Spotkanie autorskie, na którym czytano spore fragmenty nowej książki, przyciągnęło kilkadziesiąt osób. - Wokół Oruni narosło wiele mitów, trzeba łamać schematy. Moja książka to właśnie taka próba - mówił Kosik.

Książka liczy sobie 93 strony i kosztuje 25 złotych. Nakład to 1000 egzemplarzy. Sprzedaż organizuje między innymi Księgarnia Internetowa Wydawnictwa Bernardinum.

Galeria artykułu

 Prezentacja książki "Oruńskie tango"

Prezentacja...

 Prezentacja książki "Oruńskie tango"

Prezentacja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.59.*

19:32, 27/02/17

Piotrek, masz przechlapane, uciąłeś mnie :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA