Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim

 3 dodane: 16:56, 06/03/17

tagi:

W Parku Oruńskim trwa ostatni etap rewaloryzacji. Urzędnicy informują dzisiaj o postępie prac.

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim
Kolejne zmiany w Parku Oruńskim
Fot. drmg

Fotografia 1 z 3

- Na terenie budowy rozebrane zostały elementy starych ścieżek, obecnie wykonywane są obrzeża pod nowe ciągi komunikacyjne. Na budowie amfiteatru niebawem rozpocznie się zasypywanie posadzek i murowanie ścian - informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje rewaloryzację Oruni.

Prace trwają też na terenie zabytkowej wozowni, położonej w okolicach wejścia do Parku, w pobliżu ulicy Nowiny. - W wozowni budowany jest dach, gotowy jest już strop drewniany. Ponadto wykonywane są także posadzki - mówią urzędnicy.

Ostatni prac rewaloryzacji, który ma zakończyć się w listopadzie tego roku przyniesie między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. Rewaloryzacja Parku to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury.

W Parku znajdzie się też miejsce na 11 kamer – dziewięć z nich to kamery stacjonarne, dwie – kamery obrotowe). We wcześniejszych latach w ramach rewaloryzacji Parku powstały drewniane pomosty, kamienne murki oraz ścieżki spacerowe i fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX. wiecznej ikonografii).

W 2015 roku, na terenie parku „wyrosły” kolorowe i nowoczesne place zabaw i zamontowane zostały urządzenia siłowni napowietrznej.

Zdaniem niektórych oruniaków, prowadzona rewaloryzacja zbyt mocno ingeruje w Park Oruński. Wskazuje się między innymi na wycinkę drzew, czy niszczenie dawnych ścieżek.

Galeria artykułu

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim

Kolejne zmiany...

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim

Kolejne zmiany...

Kolejne zmiany w Parku Oruńskim

Kolejne zmiany...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

14:03, 09/03/17

Samochody ciężarowe rozjechały to co zostało zrobione w pierwszym etapie rewaloryzacji parku, trzeba będzie to poprawiać. Znowu kasa pójdzie. Może przy tej okazji wytną drzewo, które rośnie na środku chodnika ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.21.11.*

09:11, 09/03/17

WOW to mają zacząć w końcu remont mostu przy Starogardzkiej? No tak to będzie okazja rozjeździć tirami kawałek Raduńskiej na którą wyrzucili 1,2 ml zł. Ulica Nowiny to już w ogóle w stanie cofnie się do 1945.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.73.*

11:39, 07/03/17

Okropnie to wygląda

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.253.*

09:52, 07/03/17

Jeszcze jak ruszą z remontem mostu przy Starogardzkiej to już wogóle będzie ruch jak w Rzymie z autobusami.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.75.*

08:53, 07/03/17

Wozownie wyremontują a kałuża przy budynku w ul.Nowiny spowoduje, że za chwilę będzie wyglądała jak przed remontem. Skutki ochlapyania

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.148.*

21:22, 06/03/17

Nasz Park stracił już cały urok tak było pięknie przed tymi wszystkimi upiekszeniami ,aż żal serce ściska :( :( :(

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.253.*

20:38, 06/03/17

Kończyłam architekturę krajobrazu i normalnie serce mi sciska jak widzę ten cały cyrk bo inaczej tego nie nazwę. Naturalny urok pryskł jak banka mydlana.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA